Zihin Kontrolünü Kendi Kendimize Uygulamak

Zihin Kontrolünü Kendi Kendimize Uygulamak

Zihnimiz bir an bile durmayan hatta bizler uyurken bile çalışmaya devam eden yaşam boyu hareket halinde bir motor gibi düşünülebilecek bir varlıktır. Bunu kontrol ederken elbette farklı kriterler değerlendirmek gerekir. Birçok özelliği ile sizlerin isteklerinden bağımsız olarak hareket ettiğini düşünecek olursak yalnızca istiyor olmak değişiklik göstermesi adına pek mümkün olmayacaktır. O zaman zihnimizin susması ya da bizim istediğimiz şekilde olumlamalar neticesinde hareket etmesi de çok önem arz etmektedir.

Zihnimizin kontrolü sağlamadan önce şu konu çok önemlidir. Her zaman için yaradılıştan gelen ve bunu yaşadığımız kültür ile de pekiştirdiğimiz öncelikle “kötü düşünme” alışkanlığımız vardır. Bu durum gerçekten hatrı sayılır derece yaşantımızı kötü etkilemekte ve isteklerimize kavuşmamıza engel olmaktadır. Örnek verecek olursak her zaman bir dram yaratmaya müsait olan beynimiz her zaman geçmiş ve geleceğe dair kötü günleri hatırlamaya programlıdır. Bu yüzden olmamış durumları ya da kazanımları olmuş gibi yaşatmak bir hayli zor oluyor. Fakat zihin kontrolünün sırrı da buradan geçiyor. (Bu arada toplumsal zihin kontrollerinden bahsetmiyoruz, yalnızca bireysel olarak kendimizin zihin kontrolünü anlatıyoruz. Toplumsal olanı daha sonra uzun olarak aktaracağız)

Beynimiz olayları olmuş gibi algıladığında evrene bu mesajı daha kolay veriyor. Arzularınızı size çekme konusunda üstün bir varlık olduğunu rahatlıkla düşünebilirsiniz. Bu yönde her türlü imgeleme de çalışmanın bir parçası olarak ortaya çıkıyor.

Zihin Kontrolü İçin En Uygun Ortamlar

  1. Karanlık bir odada bulunun ve gözlerinizin rahat edeceği bir loş ortam yaratın. Sessizlik olsun ve nefesinizi duyabileceğiniz bir yer olsun.
  2. Tüm algınızı 5 dakika kadar sürecek şekilde soluk alıp verişinize bağlayın.
  3. Her türlü sıkıntınızı unutmaya ve ne tür bir hayat istiyorsanız o yönde hayaller kurmaya ve imgeleme yapmaya yönelin. Yani bahsettiğimiz her şeyin olduğunu düşünün. Kafanızda hayallerin sanki gerçekmiş gibi algılaması konusunda zihninizi zorlayınız.
  4. Her iki elinizi de göğsünüze koyarak kalp atışınızı ve nabzınızı hissetmeye çalışın. Bu tür meditasyonların vücut aksamlarınızı bile rahatlattığı yönünde çok sayıda araştırma yapılmıştır.
  5. Zihninizi eş zamanlı olarak dinlendirdiğiniz bu süreçte her türlü gerçekliğe açık olmalısınız. Hayalleriniz ne kadar uzak ve uçuk olursa olsun hiç fark etmez. Evren neyin ucuz ya da pahalı olduğunu bilemez. Siz neyi isterseniz onu size getirir.
  6. Düşünce ve dinlenme sırasında aklınıza hoşunuza gitmeyen hatıralar gelmesi durumunda ellerinizi göğsünüzden alıp avuç içleri yere bakacak şekilde yere koyun. Bir süre sonra düşüncenizin değişeceğini göreceksiniz.

Olumlama ve İmgeleme

Zaten zaman zaman aktardığımız bu konu ise çok önemlidir. Zihniniz ile ilgili yukarı belirttiğimiz çalışmaları yaparken asla limitlerinizi aşağıda tutmayın. Çok pahalı bir evde isteyebilirsiniz çok lüks bir araçta. Evren bunları size getirmek konusunda her şeyden çok daha güçlüdür. Zaten para olgusu diye bir şey orada yoktur. Her şey yer değiştirir. Bu yüzden de siz sadece isteyin ve bu yer değişimleri sonucunda durak olarak sizi bulmasına yardımcı olun. Göreceksiniz düzenli olarak yapılan bu meditasyon ve zihin kontrollerinin size çok büyük faydası olacaktır. En azından bir şey kaybetmeyeceğinizi biliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir