Yahudi Büyüsü

Yahudi Büyüsü

Aslında toplumda yahudi büyüsü deyince akla gelen farklı ritüellerin olduğunu biliyor ve duyuyoruz. Fakat birçok yanlış bilinen durumların oluşması neticesinde bu yazımızı sizinle paylaşmak istedik. Yahudi büyüsünü sadece Yahudiler mi yapar, Yahudi büyüsü hakkında yanlış bilinenler ve bu işlemi yapan kişiler ne tür insanlardır gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz türde bir yazı hazırladık değerli dostlar…

Bu büyüyü sadece yahudiler yapmaz. Bu işlemlerin bir ırka ya da belirli bir etnik gruba haiz olmadığınız şöyle açıklayabiliriz. Zamanında bu işlemleri yapan kişilerin yoğun olarak yahudilik dininden olması ve neticelerinin de neredeyse %100’e yakın bir kısmının başarılı sonuçlanması dolasıyla böyle bir isim almıştır.

Aslına bakarsanız bu uygulamayı  yapmak için illa ki o zümreye ait olmaya gerek yoktur. Bu durumu bugüne kadar olan pek çok deneyim doğrulamıştır. Aslına bu işlemler bilinen uygulamaların dışına çıkmaz. Yalnız uygulayan kişilerin Musevi olması yoğunluğundan dolayı işlemlere bu ismin verilmesine hatta bu sonuçların güzel alınmasından doğan durumlara da Yahudi büyüsü etkisi isimleri verilmiştir. Özetle toplumsal olarak verilen bir isimdir diyebiliriz.

Yahudi Büyüsü Farklı İşlemler Barındırır mı?

Az önce anlattığım konu başlığına binayen bilhassa farklı işlemler uyguladıklarını da biliyoruz. Fakat bunlar bir Yahudi  büyüsü kategorisi oluşturacak türden farklılıklar değildir. Yahudilerin yaptıkları bazı kendi dinlerine mahsur işlemler vardır. Örnek vermek gerekirse papaz büyüsü işlemlerinde Ermenilerin ve Süryanilerin her zaman daha iyi oldukları gibi bir genel kanı vardır. Fakat gerçeğe baktığınızda örneğin Turan hocamız Yahudi değildir, Süryani de değildir. Fakat eğitim verdiği öğrencilerin içinde çok sayıda bu dine mensup insan olmuştur. Şu anda hemen hepsi belirli dergahların başında yer almakta olup her zaman en ciddi tesirleri insanlara hizmetlerinde sunabilmektedirler. Bu yüzden kökünüz değil eğitiminiz bu ilimde tesirleri getirecektir.

Yahudi Büyülerinde Etkiler ve Eski Ahit Büyüleri

Bu vesile ile anlayabileceğiniz gibi işlemlerin detayları bir miktar değişse bile Yahudilerin yaptıkları büyüler şeklinde kesin bir tema oluşmaz. Havas, Ledün, Remil ve Hüddam ilimlerinde kurallar nettir. Hepsi dogma olarak değer taşır. Yani tartışmaya açık durumlar değildir. Bu yüzden de verilen ve alınan eğitimlerin üzerinde oynama yapılamaz. Bu hangi etnik zümreye ait olursanız olun değişiklik göstermeyecektir.

Yahudi Büyüsü Etkisi Diye Bilinen İşlemler

Papaz büyüsü bu konuda en çok rağbet gören konudur. Lakin bir çok işlem için Yahudiler tarafından yapılabildiğinden dolayı aynı etkilere bağlı demek mümkündür. Zaten bizler toplum olarak bu meyili vermeye çok yakın ve alışkınız. Bir papaz, eğer ki papaz büyüsü yapıyorsa derhal bu işlemi sadece papaz olanlar yapar şeklinde bir yafta uydurmakta çok iyiyiz. Fakat aklın yolu bir olduğu gibi aslı astarı olmayan durumların peşinden gitmek de bir o kadar yersizdir. Bu tür işlemleri elbette papaz olmayan kişiler de bir o kadar iyi başarabilmektedir.

Önemli Bir Not : Bir çok medyum hocanın bile bu durumdan habersiz olup, yalnızca illa ki bu gruba ait insanlara işlem yaptırırım diyen insanların paralarını almak uğruna İsrail’de eğitim almıştır gibi yazılar yazdıklarını da biliyoruz. Bu sizlerinde aklınızda olsun. Bir hoca kaç farklı ülkede eğitim alabilir takdir sizin. Bazı insanlar öyle ayyuka çıkmış ve saçmalamış durumdaki ihtiyaç ne ise ona göre şekil alıp hareket ediyorlar. Böyle insanlardan lütfen uzak durun, durun ki istenmeyen durumlar yaşanmasın. Boşuna canlar yanmasın…

Yahudi Büyüsü konusunda spesifik bir durum olamadığı için şu veya bu şekilde yapılır diyemiyoruz elbette. Bu yüzden yahudi büyüsü nasıl yapılır, ya da yahudi büyüsü hazırlanması nasıl oluyor gibi soruları da yine belirli bir cevapları olmadıkları için buraya taşıyamadık. Sizler de bu konuda ayrıntı veren ve gayriciddi olan yazılara tamah etmeyiniz.

Musevilerin yaptıkları kendi dinlerine özel ritüellerin bulundukları vefkler olabilir. Bu özel olarak hazırlanan celplerin de insanların ellerinin farklı olması dolayısıyla bu isimleri alırlar. Bir kişinin kendi mezhebi ne ise işlemi de o yönde ele alır. Tabi ki bu durum kesin ve dogma olan rutinleri değiştirebileceği anlamına gelmez. Bağlama işlemi yapacak olan bir hocanın dini eğer ki Hristiyanlık ise İncil’den ayetler alması Musevi ise Tevrat’tan İbranice yazılar çıkarması çok normaldir. Bu gibi farklılıklar bizlere falanca eylemin Yahudi büyüsü ya da Hıristiyan büyüsü olduğunu göstermez. Bu yüzden de Musevi büyüsü vesaire gibi ayrımlar yapmak çok doğru değildir.

Benzerlik göstermesi açısından papaz büyüsü örneği sizler için paylaşmıştık. Papaz büyüsü hakkında en net ve gerçek bilgiler için yazımıza tıklayabilir ve ne kadar da farklı bir ilim içeriği olduğu konusunda geniş bilgilere sahip olabilirsiniz. Tıklayınız ⇒ Papaz Büyüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir