Wicca (Cadılık) Büyüsünün Özellikleri

Wicca (Cadılık) Büyüsünün Özellikleri

Tarihte intikam büyüsü denildiğinde akla gelen basit ama etkili uygulamalardan biri olan wicca büyüsü diğer adı olan cadı büyüleri ya da cadılık büyüsü şeklinde de bilinir. Wicca büyüsü yapan kişinin ametist taşı ile olan bağı çok  önemlidir. Bilindiği gibi taşın enerji oluşumları ve bunları yönlendirme konusunda çok büyük etkileri vardır. Bu taşı tedarik edebilen herkesin basit bir kaç ritüel uygulaması ile daha önceden acı çektiği birine karşı intikam hamlesi yapması olasıdır. Tabi ki amatör olarak yapılacak işlemler gerçek bir wiccan’ın uygulamalarının yerini tutmayacaktır. Burada artık bir cadı bulmanın bilindik zorlukları neticesinde benzer uygulamalardan bahsedeceğiz.

Bunu etik olarak onaylayıp onaylamamak tabi ki size kalmış bir durum olsa da tarih boyunca çok insan canı yandıktan sonra bu işleme başvurmuş ve bir anda vicdan temizliği yapmıştır. Cadılardan istenen yardımlarda genel olarak intikam almak üzerine olunca her zaman şeytani eylemlerle uğraşan cadılar bu işlemleri kabul etmiş ve insanlara hem öğretmiş hem de yardımcı olmuşlardır.

Cadı Büyüsünün Yapılışı;

Kendinize evrenden seçeceğiniz bir wiccan rehberine ve aynı şekilde edineceğiniz bir ametist taşına neden intikam almak istediğinizi yüksek ses ile 3 gece boyunca 33 kez söylemeniz gerekir. Evrendeki bu rehber bir cadı ruhu olarak düşünebilir. Bu mesajınızı doğru anlamalıdır. İstekleriniz tam olarak karşılık bulabilmesi için öncelikle bıkmadan bu 3 günlük periyotu yerine getirmeniz gerekir. İşlem bu aşamadan sonra çok daha kolay ilerleyecektir.

4’üncü gün geldiğinde büyükçe bir kaba intikam güdüleri beslediğiniz kişinin adını ve anne-baba isimlerini yazın. Ametist ya da enerji yoğunluğu yüksek başka bir taşta olabilir o taş ile birlikte sivri ucu aşağı gelecek şekilde koyun. Ay ışının yansıdığı bir pencere önüne bir gece boyunca bırakın. Ertesi gün bu suyun biraz renk değiştirmesi işlerin yolunda gittiğine işaret olacaktır. Gece içinde bir çok enerji boyutlu varlık bu bardaktaki suyu ziyaret edecektir. Zaten o artık basit bir su değildir. Ertesi gün evden uzak olarak seçeceğiniz bir bitkinin köküne bu suyu dökün ve 13 kez “wicca büyüsü tuttu” deyin. Su döküm işlemi bittikten sonra hemen eve dönmeyin biraz dışarıda oyalanın ve sonrasında rahat davranabilirsiniz. Suyun içindeki kağıdı da döktüğünüz toprağın içine gömebilirsiniz.

  • Tarihte cadıların bu su yerine hayvan kanı kullandıklarına dair bilgiler de vardır. Hatta bu hayvanı büyü ritüeli sırasında canlı canlı iblise kurban ettikleri de oluyordu. Fakat günümüzde bu şekilde vahşi bir uygulama pek görülmez. Aynı etkilerin görüldüğü andan sonra daha basit ve bulunması kolay olan su bu işlemler için tercih edilmiştir.

Önemli bir ayrıntı olarak bu işlemleri yapacağını odanın içinde üzerklik tohumu yakabilir ya da adaçayı yakarak öncesinde temizlik yapmalısınız. Wicca veya cadılık büyüsü olarak bilinen bu işlemlerde öncelikle unutmamalısınız ki bir terslik durumunda 3 katı olarak sizlere olumsuz enerji geri döner. Yani intikamın da ne kadar kötü bir şey olduğunu düşüncek olursanız işlemi yapıp yapmama konusunda bir kaç kez düşünmekte fayda var sanki.

  • Wicca büyüleri pagan öğretilerinde yer alan basit kullanımı nedeniyle cadılar tarafından uzun süreler boyunca tercih edilmiş bir işlemdir. Cadıların aslında yaşamsal ritüellerini barındıran bu işlemlerdir. Bu nedenle bu öğretileri çok iyi bilen cadılara da “Wiccan” adı verilmiştir.
  • Eski inanışa göre cadıların büyü yapması için herhangi bir malzemeye bile ihtiyaç duymadıkları söylenir. Çok güçlü görsel güce ve dayanılmaz bir iradeye sahiptirler. Zekaları ve zihinsel güçleri onları herhangi bir malzeme kullanmadan arzu ettikleri her noktaya taşıyacak şekle getirmiştir. Ayrıca wiccanların çok ciddi bir telepati yeteneği ayrıca duru görü hafızaları vardır. Kehanetler konusunda da üstündürler ve kendi pagan inancına göre her şeyi tanrı ve tanrıça dedikleri varlıklardan öğrenirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir