Tefriciye Duası ve Aile İçi Muhabbet

Salat-ı Tefriciye Duası ve Aile İçi Muhabbet

Toplumsal olarak bazen aile içinde huzursuzlukların yaşanması en çok rastladığımız durumlardan biridir. Bu konuda eşler arasında, aile büyükleri arasında, bazı akrabaların arasında ya da farklı eşleşmelerin görülebildiği husumetler ortaklıkları yaşanabilmektedir. Bu durumların binlerce farklı sebebi olsa da bizlere bugüne kadar gelen vak’alar doğrultusunda en büyük sorunlar ya gönül işleri dolayısıyla ya da miras gibi maddi hususlarda yaşanmaktadır.

Konu ne kadar farklı gibi görünse de aslında huzursuzluğun sebep olduğu durumlar genel olarak insanların arasını uzun vadede hep bozan materyaller ya da hisler üzerine kuruludur. Babadan ya da dededen kalan bir ev bazen tüm aileyi birbirine düşürebilir. Bu işlerin daha farklı boyutlara taşınıp kavgalar hatta çatışmalara döndüğü durumlar bile görülebilmektedir. Tefriciye duası ve muhabbet büyüleri de bu gibi durumları yaşayan insanların aile içi düzenlerini bir nebze olsun rahatlatabilmek üzerine yapılır. Genel olarak bir muska yazılması gerekir. Aile içindeki huzursuzluğun tam olarak tespitinden sonra yapılacak olan eylemler planlanmaktadır. Ancak genel hatlarıyla neden odaklı davranmak lazımdır. Bu da söz konusu neyse ona yönelik çalışma planlamak ile olur. Eğer sorun paraysa farklı şekilde haset ya da kıskançlıksa başka şekilde eylem planı yapılır.

Aile içinde genel de gelin-kaynana gibi çok klişeleşmiş anlaşmazlıklar da görülebilir. Bunlar nispeten konumuza odaklı olarak düşünürseniz daha da kolay çözülebilen hadiselerdir. Fakat daha zorlu durumlardan olan örneğin aile içinde bir kişinin diğerine büyü yapması, bu gibi durumlarda konu çok daha derinden ele alınır. Zira söz konusu bahis insanın hayatı bile olabilir. Bu yüzden çok dikkatli bir çalışma zinciri olarak ön görebilirsiniz.

Tefriciye ve Aile içi Muhabbetler

Sevgi ve Muhabbet Büyüsü Hangi Durumlarda Uygulanır?

Verdiğimiz örnekte olduğu gibi aile içinde genel huzursuzluk gelinler ile kayınvalideler arasında yaşanır. Sevgi ve muhabbet büyüleri bugüne kadar en çok bu konu üzerinde çözüm getirmiştir. Ancak bu işlem yapılırken tefriciye dualarına da yer vermek gerekir. Bu duaların okunmadığı bir haneye mutluluk giremez. Girse de kalıcı olamaz. Bu yüzden tefriciye kesinlikle uygulanmalıdır. Bu bir ruhani temizlik gibi düşünülebilir.

Bir insana sevgi duymak eğer başlangıçta mümkün olmadıysa sonrasında da oldukça zor olur. Bu yüzden de istenmeyen bir damat ya da istenmeyen bir gelin hadisesi yaşanıyorsa kendi kendine düzelmesini beklemek çoğu zaman boşa kürek çekmek ile aynı anlama gelir. Bu nedenle de çok zaman kaybetmeden bu çalışmaları aile bütünlüğünü sağlamak amacıyla önceden uygulamaya geçen insanların sayısı çoktur. Yani henüz kavgalar başlamadan bile bir önlem olarak bu çalışmayı aile için düzeni getirmek üzerine yaptırabilirsiniz.

Aile içinde yaşanan huzursuzluklar öncelikle çocukların sonra etraftaki tüm bireylerin psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden her ailenin sorunlarını olsa da bazen çok büyüyen ve artık çözümü imkansız hale gelen, hatta aile kurumunu sonlandıracak aşamalara da gelebilir. Boşanma söz konusu olabilir ya da farklı ayrılıklar yaşanabilir. Bu farklı ayrılıklara en büyük örnek her gece dışarı çıkan ve gece geç gelen bir kocanın karısıyla aynı yatakta yatması ama asla yatmaması örnek sayılabilir. Aynı şekilde evlilik sürse de zihinde bitmiş bir duygu yığınıyla ve sürekli aldatılmayla baş-başa kalmış farklı bir eş de görülebilir. Birçok sorun teşkil eden bu konularda çok ciddi tedbirlerin bizler için alınabildiği durumlar tefriciye dualarıyla mümkündür.

  • Dargınlıkların ve soğuklukların tez zamanda yerini sevgi ve muhabbete bırakması sağlanır.
  • Aile içinde maddi sorunların ve suçlamaların sonu gelmiş olur.
  • Evli olan eşler arasında özellikle saygı çok ciddi hüküm sürer. Ve aile büyüklerinden bağımsız karar alabileceğiniz en uygun ortamlar yaratılır.
  • Birçok mağduriyetler ve kavgalar bu vesile ile son bulur.
  • En büyük sorunlardan olan cinsel sorunlar da sona erer. Sevgi ve aşk tüm kötü duygu ve enerjileriniz üzerinde galip gelir.
  • Aile içinde bu etkili çalışmaları ne kadar kısa zaman içinde planlarsanız o kadar uygun ve kesin sonuçlar almanız kolaylaşır.
  • Eski kitabelerde celb-i muhabbet işlemleri olarak da yerini alan bu etkileri 10 gün gibi kısa sürelerde görmek mümkündür. Ancak uzman bir medyum bu işlemleri yürütmek süreleri en kısa müddette tutmanıza yardımcı olacaktır.
  • Tam adı Salat-ı Tefriciye olan duaların adı ayrıca Nariye duaları ve Münciye Dualar olarak da bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir