Şeker Büyüsünün Neden ve Sonuçları

Şeker Büyüsü

Öncelikle şeker büyüsü neden yapılır ve bu büyünün etkileri rahmani midir yoksa şeytani midir şeklinde gelen yoğun sorulara cevap niteliğinde bir yazı oluşturmak istedik. Son zamanlarda şeker büyüsü hakkında her tarafta bir yazı yazılmış. Bazıları gerçeği yansıtsa da bazıları biraz karışık işleri de sizlere sunmuş. Bu yüzden daha derli toplu ve akılda kalıcı etkileri sırasıyla sizlere ulaştıralım. Bu yüzden öncelikle şeker büyüsünün amaçları hakkında bilgi verelim.

Şeker Büyüsü Neden Yapılır

Öncelikle şeker büyüsünde amaç bir insanı aşık etmek ve kendine bağlamak olarak düşünülür. Bu süreç içerisinde elbette belirli aşamalardan geçilmesi gerekecek ve uygulama belirli bir sürece dayalı ve zorunlu olarak mesafe kat edecektir. Bu büyünün yapılış amaçları arasında bazen karı-koca arasındaki ilişkiyi düzeltmek de yer alabilir. Lakin bu son yıllarda daha farklı şekillerde uygulanır oldu. Nispeten şeker büyüsüne oranla farklı uygulamalar evli çiftler arasında daha da efektif sonuçlar vermektedir.

Şeker büyüsü tarihsel olarak baktığınızda çok sayıdaki bağlama büyüsü işleminden eskidir. Bunun da tarihi eski Mısır Babil kabilelerine kadar gider. Bu kadar eski tarihe sahip bir büyünün bozulmadan tüm etkilerini koruması da oldukça zordur. Tarihten gelen pek çok etki o ilmin üstadlarıyla birlikte ne yazık ki sır olup kaybolmuştur. Fakat şeker büyüsü gibi bazı etkili ve kuvvetli büyüler babadan oğula gibi düşüneceğiniz bir aktarım sayesinde bugünlere kadar gelebilmiştir. Şekerin kullanım alanında Havas ilminde hep duyduğunuz “okunmuş şeker” kültürü de yer alır. Bunun bir başarı söz konusu olduğunda tılsımlanarak bir kişiye yedirildiği, bir çok sınav öncesinde günümüzde de özellikle öğrencilere uygulandığını bilirsiniz.

Şeker Büyüsü nedenleri

Fakat burada bitmez. Etkisi son derece farklı noktalara varabilir. Özellikle 41 şeker büyüsü isminde uygulanan ritüelin kişinin konumu, yaşı, sosyal durumu ne olursa olsun yüz yüz etkili sonuçlar verdiği ve kişiyi kayıtsız şartsız bağladığı bilinir. Ayrıca şeker büyüsünde küp şeker büyüsü, toz şeker büyüsü ya da şekerleme büyüleri olarak farklı isimlerde de aynı etkileri bulabilirsiniz. Toplumsal olarak farklı yöreler ve yurtlar elbette başka isimlerle bu çalışmayı anmış olabilirler.

Belirttiğimiz gibi özetle amacımız bir insanı aşık etmek ve bağlamak üzerine kurulu bir düzenek teşkil eder. Bu işlemin gün sayıları ve yapılış tarzları tamamen hitap olunan kişiyi etkilemek ve en kısa sürede aşka düşürmek üzerine kurulur. Şekerin yanı sıra çok sayıda havasi malzemeden yardım alınır. İlmin en geniş duaları ve bağlama ritüelleri şeker büyüsünde içinde yer almaktadır.

Uygulanışı; Tam bir tabirden bahsetmek zordur. Ne tür bir şekerin büyü sırasında tercih edileceği ve ne tarz bir hedefin olduğu önemlidir. Basit tılsımların söz konusu olabileceği gibi son derece zorlu ve güç koşullarında müspet hale gelebildiği bir uygulama olduğu için şeker büyüsü nasıl yapılır sorusuna daha kişisel ve özel görüşmeler sırasında bilgiler aktarmak daha mantıklı olacaktır.

Şeker Büyüsü Sonuçları

  1. Amacımız belirlenen kişinin aşka düşmesi ve bir insana sürekli bağlanmasını sağlamaktır. Geçici değil kalıcı etkiler amaçlanır.
  2. Şeker büyüsü yapılan kişide irade ve hırsi duygular baş gösterebilir. Hatta aşık olunması hedeflenen kişiye karşı bir cinsel istek de görülecektir.
  3. Bir çok insani duygu şeker büyüsü içinde yer alsa da kontrolsüz uygulanan işlemlerde hatalar olabilir. İnsanların bağlama büyüsünde kontrolden çıkması geriye dönülmesi zor koşullar oluşturur. Bu yüzden şeker büyüsünü de çok dikkatli uygulamazsa sonuçlar çok kötü olabilir.
  4. Şeker büyüsünde işlemin tutmama ihtimali vardır. Bu yüzden sıralı günlerde okunacak dualar ve yapılacak uygulamalar çok önemlidir.
  5. Medyum şeker büyüsünde karar vermeden önce kişinin bu tarz bir kara büyü sınıfına uygun ruh durumunun olup olmadığından emin olmalıdır. Bu tarz bağlama vefkleri her bünyede farklı etkiler verecektir. Ayrıca herkese karşı uygulanması doğru olmayabilir.
  6. Şeker büyüsünün en belirgin ve beklenen gerçek sonuçlarında ise bağlama etkisinin tam anlamıyla görülmesi ve evliliğe giden yolun açılması beklenir.

Not : Bazı Anadolu yörelerinde şeker büyüsünü 41 şeker büyüsü olarak adlandırıp, kara büyüler sınıfında değerlendirip karı-koca arasını bozmak ya da evlenmeye doğru yol alan çiftleri ayırmak olarak uygulandığı bilinir. Her işlemin ve ritüelin olduğu gibi şeker büyüsünün de şeytani ellerde hayat bulması pek çok cinden yardım alınabildiği anlamına gelir. 41 gün ve gece bozulmaz denen birçok evliliği de ilişkiyi de bozabilmektedir.

Şeker büyüsü uygulamaları

Şeker büyüsü günah mı sorusu oldukça sık aldığımız soruların başında gelir. Aslında büyülerin tümü uygulanış tarzıyla günaha açık uygulamalar olabilir. Fakat bu durum biraz daha karışıktır. Rahmani planlanan ve bir insana aile sunan uygulamalar neden günah olsun ki! Bir kişinin kara sevdaya düştüğünde intihara kadar giden yollara girdiğini yıllarca gördük. Gözü dönmüş aşıkların neler yapabildiklerini de her gün gazetelerde okuyoruz. Bu yüzden küçük bir gönül dokunuşu için basit tılsımlarla aşk yaratmak günah değildir. Zaten arada hiç bir etkileşimin söz konusu olmadığı, herhangi bir duygusal bağın yaşanmadığı hiç bir durumda bağlama büyüsü yapılmaz. Bu yüzden de “X” kişi ile “Y” kişisini birbirlerine alakasız bir şekilde bağlamak zaten ne akla ne dine uygun bir durum değildir. Bunu da aklı başında hiç bir hoca yapmayacaktır.

Tamamen iyi niyet taşlarından oluşan bu yolda birbirlerine gönül vermiş ve çeşitli sebeplerle kavuşamayan insanları birbirlerine yakınlaştırmak ve helal yollara sevk etmek asıl amaç olmalıdır. Şeker büyüsünün yanı sıra pek çok aşk ve bağlama büyüsünün içeriğinde benzer duygular ve hedefler var olmalıdır.

Şeker Büyüsü Etkileri

İşlemde çeşitli renkte ipler şekerlere sarılabilir. Bu her zaman olmaz ama genel olarak şekerlerin üzerine bu tılsım hapsedilmek için uygulanır. Bu iplerin sıkı sarılması için küp şekerlerin kullanıldığı daha çok bilinir. Bazen yedirme içirme yolu bazen de kişinin özel mahrem alanlarına ulaşmak bu işlemi uygularken en çok uygulanan durumların başında gelir.

Şeker büyüsünde etkiler çok farklı şekilde kontrolden çıkabilir. Bu yüzden tecrübeli bir medyumdan destek alırsanız bu ihtimali sıfıra indirmiş olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir