Sarkaç Falı Konusunda Merak Edilenler

Sarkaç Falı Konusunda Merak Edilenler

Sarkaç falı denince son zamanlarda çok fazla merak unsuru oluşan konu akla geliyor. Sarkaç falı nedir ve nasıl bakılır? Bu konu üzerinde en çok merak edilen detaylar nelerdir? Ne gibi tesirler görülebilir ya da sarkaç falı insanlara ne tür etkiler yapabilir? Buna benzer merak ettiğiniz tüm sorularınızı birazdan yanıtlamaya çalışacağız.

Sarkaç falı temel ifade ile “Asa Falı” olarak da bilinen ve canlı cansız bir çok varlık enerjisinden faydalanarak gizli enerjileri bulup yorumlamaktır. Bunu yaparken tabi ki tecrübe gerekir ve yapılacak olan soru cevap aşamasında ustalık gerekir. Bu uygulamayı birilerinden görüp akabinde uygulamaya kalkmak düşülecek en büyük yanlışlardan biridir. Öncesinde iyi eğitim almış ve bununla birlikte kendini geliştirmiş kişiler tarafından uygulanması şart bir işlemdir. Ne tür konular konusunda fayda gösterebileceği öncesinde dikkatle analiz edilmelidir. Merak edenler için bizler bu konu üzerinde bir analizi sizler için derlemeye çalıştık.

Bu fal çeşidinin 5000 yıl öncesi doğu medeniyetlerine dayandığı bilgisine araştırdıkça ulaşabilirsiniz. Aslında daha önceki yıllarda tahta parçalarının da işleme dahil olduğunu ancak şimdilerde yalnızca sarkaç kullanımı ile sonuç alındığı da bilinmektedir. Yüzyıllar içinde bakım yapılması mahareti üzerinde bir şekil değişikliğine uğramıştır. Her ne kadar Orta Çağ’da kehanet türleri arasında ön plana çıkmış olsa da 1900’lü yıllarda çok daha fazla popülariteye kavuşmuştur. Bir çok medyum hoca da zaman içinde bazı özel durumlarda bu uygulamadan nasiplenmiş ve yarar sağlamıştır.

Sarkaç falcısına yabancıların “Dowser” dediğini de bilgilerimize eklemeliyiz. Hatta Avrupa’da bu konu üzerinde 1993 yılında bir topluluk bile durulmuştur. Durumu bilimsel olarak ele alan binlerce insan da bu girişim ile gerçekliğin kabul etmiş sayılmıştır. Bir zincirin ucundaki ağırlık neticesinde basit bir araç olan sarkacın kullanımını yabancıların çok önemle takip ettiğini belirtelim. Bu uygulamadan faydalanmak için herhangi bir dini işleme ya da mensup olduğunuz bir dinin önemine gerek yoktur. Bu bir sanat gibi görülmelidir. Bu nedenle aklına koyan herkes bu işi öğrenebilir.

  • Sarkaç kullanımı sırasında doğru açının ve doğru parmakların önemi de çok büyüktür. Bunu ancak bilen bir kişinin becerebileceğini unutmayın. Her önüne gelen bir sarkıt alıp ben bu falı bakabiliyorum diyemez! Suistimal konusunu pek çok kez yazılarımızda belirtiyor ve sizlerin mağduriyet yaşamaması adına sık sık dillendiriyoruz. Bu sebeple her önüne geleni bu konuda uzman saymayınız.

Her konuda olduğu gibi incelikler ve uzmanlıklar bu bakımlar aşamasında da mevcuttur. Dünya dışı varlıkların o anda etrafınızda bir zincir oluşturacağını, sorduğunuz her sorulara son derece samimi ve doğru yanıtlar vereceğini unutmamalısınız. Bu varlıkların türü kişinin çağırma şeklinde ve edebi yüksekliğine göre değişir. Hatta hitap şekline göre bile değişebilir. Sorular başlamadan önce çağrının doğru ve eksiksiz yapılması da şarttır. Burada çağrının hangi şekillerde olduğunu yazmıyorum zira bunu okuyan herkesin yapmaya çalışmasını istemeyiz öyle değil mi…

Bahse konu ortam yaratıldıktan sonra ise bu mistik ortamda da negatif anlamda etkileneceğini düşünen kişilerin henüz işlemin başındayken vazgeçme şansı kısa bir süre için daha vardır. Fakat varlıklar ortama zuhur ettikten sonra bakımlar bitene kadar kımıldamamak en doğru tercih olur. Asla korku enerjisine girmeden dirayetli ve samimi olursanız sonuçlarınız şaşırtıcı cinsten olacaktır.

Sarkaç Falında Malzeme Kullanımı

Sarkacın ucuna zaman zaman anahtar, kristal ya da çeşitli bitki kökleri koyulduğunu görebilirsiniz. Hatta bazı kimseler oraya bir oyuk açarak içine su koyarlar. Su koymanın da ruhani temizlikteki yerini esas alarak sorulacak her soruya doğru yanıtlar geleceğini düşünen falcı sayısı da çoktur. Ancak aynı sarkacı sürekli olarak kullanmak da çok önemlidir. Her defasında aynı malzemeler ile daha iyi sonuçlar alındığı görülmüştür. Bu bağlamda da kişinin kullandığı sarkaç ile arasında özel bir bağ oluştuğu intibası bile düşünülebilir. Bu sayede kazanılan tecrübeler en ulaşılması zor bilgilere bile kişileri nail edebilir bu gibi örnekler zaman içinde görülmüştür.

Sarkaca Sorulacak Soruların Niteliği

Bu aşamada kesin ve net olacak ifadelere yer vermek gerekir. “Evet” veya “Hayır” yanıtlarının verilebileceği kısa sorular ile mesafe kat etmek gerekir. Soruların uzun ya da karmaşık olması malum malzemenin sessiz olmasından mütevvellit cevapsız kalacaktır. Örneğin kısa bir zaman içinde beklediğiniz bir sınav sonucu hakkında olumlu ya da olumsuz yanıt alabilirsiniz. Ancak tüm zamanların sınavları hakkında nasıl geçeceğine dair bir soru sormanız cevapsız kalacağı anlamına gelecektir.

Sarkaç Falının En Çok Talep Gören Tavsiye Alanları

  1. Su olmayan köylerde ve beldelerde su kuyuları ararken iyi bir yönlendirici olabilir. Bu konuda uzman sarkaç falcılarının tıpkı birer detektör gibi çalışma yaparak olumlu sonuçlar aldıkları da bilinmektedir.
  2. Doğmak üzere son dönemlerine girmiş bir bebek için cinsiyet sorgusu yapılabilir. Şimdi bunun için daha da gelişmiş bir teknoloji her ne kadar var ise de yüzyıllar önce bu şekilde bakımlar ile netice belirlenirdi.
  3. Kayıp nesnelerin yeri için de uygulamalar yapılmaktadır. Ancak bunu konusunda uzmanlaşmış bir sarkaç falcısı yapabilir. Medyumların bile bu konuda çaresiz olabildiklerini biliyoruz. Bazı ince nüanslara dikkat ederek belki de olumlu sonuçlar alınabilir.
  4. Dünya dışı varlıklar ile diğer alemler üzerine soru cevap niteliğinde bilgiler edinmek. Hatta ölmüş bir insanın ruhunu çağırabilecek ritüeller bile yapabilen insanlar vardır. Bunlar da yine az önceki maddede belirttiğimiz gibi çok dikkatli ve ustalık ile hareket isteyen davranışlardır.
  5. Eskiden sağlık sorunları ile de bir takım tekniklerin uygulandığı yazılmıştır ancak bu konuda güncel tıp biliminden fayda sağlamak daha mantıklı bir tercih olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir