Şahmeran Duası – 24 Saatte Deliye Döndüren Aşk Büyüsü

Şahmeran Duası – Deliye Döndüren Aşk Büyüsü

Şahmeran duası konusuna öncelikle Şahmeran’ın ne olduğu hakkında bilgi vererek başlayalım. Tarsus bölgesinde yaşadığına inanılan üstü güzeller güzeli bir kadın ancak alt tarafı bir sürüngeni andıran bir canlıdır. Mitolojik olduğu düşünülse de birçok islami alim tarafından varlığı kabul görmüştür. Öyle ki hakkında bir çok isteğe kadir olan bir de dua vardır. Bu şahmeran duası sayesinde nice insanlar yüzyıllardır isteklerine kavuşmuş olup bir çok imkansız gibi görünen durumun önünü açmışlardır. Şahmeran duasının hikmeti ve önemi konu aşk büyüsü ve bağlama büyüsü olunca da adından söz ettirmektedir.

Şahmeran rivayete göre Cemşab adındaki gence kuyudan çıkması için yardım ettiği günden beri insanların iyiliğine dair dualarına da yardımcı olmaktadır. Ancak bu duaların gücüne inceleyerek bakacak olursak aslında içinde çok sayıda Esma olduğunu ve hikmetin ancak Allah’tan geldiğini de anlamış olursunuz. Burada şahmeran duaları ya da şahmeran aracılığıyla yapılan tüm istekler aslında bir vesile kılınması yönündedir.

Yardım edilen Cemşab adındaki genç daha sonra halk arasında lokman hekim olarak tabir edilecektir. İnsanlara verdiği tıbbi ilmin altında Şahmeran’ın yanında geçirdiği günlerde öğrendikleri gelmektedir. Her ne kader hikayesinin sonunda Şahmeran’ın yerini söyleyip onu öldürtmek zorunda kalsa da Cemşab bunu isteyerek yapmadığı için konu iyilik yap iyilik bul üzerinden gitmektedir. Şahmeran hakkındaki derin bilgileri yine farklı kaynaklardan edinebilirsiniz. Ancak aşk büyüsü konusunda şahmeran dualarını tesirleri ve bizlere yardımcı olabilmek yönleriyle oldukça önemli detaylar vardır.

şahmeran büyüsü ile ilgili

Şahmeran Duası Hangi Koşullarda Okunur?

 • Kazancın bereketini görmek için 14 kez okumak gerektiği bilinir. Bu iki haftalık bir süreçte her gün tekrar eden uygulamalar şeklinde olur.
 • Sevgi ve Muhabbet hususlarında fayda görmek için 3 gün üst üste 21 kez okunur. Abdestli olarak okunması çok daha makbuldür.
 • Şirinlik muskaları hazırlanırken 11 kez yazılır ve okunur. Bu sayıda yine ne eksik ve fazla olmaması gereken özümsenmiş bir rakamdır.
 • Sabah akşam ve öğlen yatsı gibi aralıklarla yani 12 saatte bir birer kez okunması kişinin üzerindeki ağırlıklardan kurtulmasını sağlar. Ayrıca olası vesveselere son verir.
 • Aşk büyüsü yaparken yardım alınır. Niyazınız hangi ritüelin içindeyse o işleme göre sayıları Ebcedi karakterlerine göre hesap edilir ve okunur. Bu niyaz çok içten ve isteyerek okunmalıdır.
 • 24 saatte kişiyi aşık eden tek tılsım şahmeran tılsımıdır. Bu tılsımın yazılması sırasında medyum hocanın 24 saat boyunca uyumaması ve duaları sizinle birlikte tekrar etmesi gerekir. İki kişinin aynı gece boyunca yapacağı duaların etkisi kanıtlanmıştır. Bu tılsımlar çok etkili sonuçlar verecektir.
 • Son olarak aile için huzurluk duası olarak bilinen tefriciye duasını da yine şahmeran duası ile yapabilir ve sıkıntıları bertaraf edebilirsiniz.

Şahmeran duası ile istenen tüm dileklerin belirli bir sırası ve ilmi bir içeriği vardır. Aslında yazımızın sonunda bu duanın kendi içeriklerimizden bir nüshasını siz değerli okuyucularımız için paylaşacağız. Ancak bu Arapça olacaktır. Zira Türkçe tefsirlerini internet ortamında pek çok sitede bulabilirsiniz. Fakat bu çevirilerin büyük bir kısmı ne yazık ki yanlıştır. Bu yüzden şahmeran duası ile aşık etmek gibi bir planınız var ise bunu Arapça biliyorsanız kendiniz de yapabileceğiniz gibi, bilmiyorsanız bilen birini bulmanız gerekecektir. Türkçe okunan Şahmeran duasının pek bir etkisi olmayacaktır. Çünkü çevirilerin hikmeti aynı oranda etki etmez.

Şahmeran duası sevdiğiniz kişinin gözüne sadece sizin görünmeniz için çok önemli ayrıcalıkları olan bir niyettir. Ayrıca bazı dilek ve hacet dualarında da kendine derin yer bulur. 24 saatte bağlama işlemlerini gerçekleştirmesi yönünden de medyumlarca uzun yıllardır yardım alınan havas ilminin bizlere bir anlamda hediyesi olarak görebileceğiniz bir duadır. Ayrıca “Şahmaran Duası” olarak da söylenebilir. Halk arasında “A” harfi zamanla “E” harfine dönüşmüştür.

şahmeran duası ile 24 saatte aşık et

Şahmeran Duası ile 24 saate Aşık Etmek İçin Ne Yapılmalıdır?

 • Öncelikle mutlaka abdest alınmalı ve 2 rekat hacet namazı kılınmalıdır.
 • Sevgi ve muhabbet konusu olarak geçen aşk büyüsü ve bağlama işlemlerinde durum değerlendirilecek olup kaç kez gerekiyorsa o kadar zikri gerekecektir. 41-61 aralıkları uygun olabilir.
 • Geceleri işlemin üzerinize bir ağırlık vermemesi için 3 kez fazladan okumalısınız. Yoksa yarattığınız bu büyük enerji evinizde sizi rahatsız edebilir. Bu duanın ayrı bir sihri ve ayrı bir gücü bulunmaktadır. Ayrıca yaratılan bu büyük devinimi tek başınıza yönetmek çok büyük bir özveri ister.
 • Sevdiğiniz kişiyi çok kıskanıyor ve bir önce size karşı hislerini değiştirmek istiyorsanız haftanın tek günlerinde 7 kez saat başı olarak okumanız gerekir.

Sayılabilecek çok sayıda etkisi olan bu okumaların başı sonu hatasız olarak okunmalıdır. Turan hoca şahmeran duası ile ilgili daha çok detay bekleyen ve öğrenmek isteyen herkese özel olarak bu bilgileri vermektedir. Ayrıca kendi dergahında şahmeran için özel olarak dersleri de zamanında vermiş bu konu hakkındaki tüm rivayetleri şahsi kitaplarında da değerlendirmiştir.

Önemli Not : Şahmeran duasının mucizevi özellikleri içinde bulunan Esma’lardan ve Kutsi Niyazların gücünden gelmektedir. 1 gecede aşık etmek için uygulanabilecek farklı bir yöntem yoktur. Zaten hiç bir bilimsel açıklama ile açıklanamayan sonuçların defalarca görünmesi sonucunda bu duanın önemini sizlere bu kadar derin olarak anlatabilme şansı bulmuş durumdayız. Bu yüzden herhangi bir mental açıklaması olmayan bu duanın tamamen mucizevi olarak değerlendirilmesi çok da yanlış olmamaktadır.

İşte mucize etkilere sahip ve bir çok kadim büyüde yardım alınan duanın kendi özel dua kitabımızdan size sunduğumuz orjinal nüshası…

“Şahmeran Duası – 24 Saatte Deliye Döndüren Aşk Büyüsü” için 77 yorum

 1. Bence en etkili büyü budur. Geçen sene Turan hocam bana yaptı bu işlemi, inanılmaz etkisi olan bir işlem ama kimse bunu bilmiyor. Bence birini aşık etmek istiyorsanız Şahmeran işlemini yaptırın.

 2. Peki ücret ne kadar gerçekten işe yarıyormu vede dolandırıcı Hoca okadar çok ki.nasıl. inanicagim

  1. Evet bu konuda duyduğunuz endişeyi anlıyorum. Ne yazık ki bizim de mücadelemiz tek elden bu insanları yok etmek üzerine. Bizim yıllarımızı verdiğimiz ilmi ayaklar altına alan insanlar layığından fazla bugünlerde… Ancak güven konusunda sizin için çok fazla yapabileceğimiz bir şey yok. Kalkıp gelebilir yerimizde misafirimiz olabilirsiniz, ya da nasıl bir güven talebiniz var ise ortak bir noktada buluşuruz. Fakat zan altında kalmak en sevmediğim duygulardandır.

 3. Bende defalarca dolandırıldım ne olur yardım edin size nasıl ulaşabilirim bana aşık olması ve aldatmaktan vazgeçmesi için bu tılsımı yaptırmak istiyorum

  1. Yaşadıklarınıza üzüldüm. Ne yazık ki çok sık başa geliyor. Bizler her fırsatta insanları uyarıyoruz ama sonuçlar böyle. Bana whatsapp yoluyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yoğunsam daha sonra dönerim bilginiz olsun. Geçmiş olsun

  1. Bu durum kişiye ve içinde bulunduğu duruma göre değişkenlikler arz edebilir. Genel bir gün hesabı yapamayız. Onun dışındaki bilgileri ilgili yazımdan zaten bulabilirsiniz.

 4. Hocam selamun aleyküm öncelikle ALLAH’ın rahmeti,bereketi ve mafireti ümmeti MUHAMMED s.a.s in üzerine olsun hocam yaklaşık 3 ay önce eşimle kavga ettim elimden olmayan sebeplerden dolayı biraz şiddetli davrandım ve kalkıp annesinin evine gitti ve evimde birde muska çıktı hocam eşimin ismi ve ALLAH CC kahhar ismi yazıyomuş bununda eşim evde bulmuş abisine vermiş ve abiside çözdürmüş ve hocam eşimin çok seviyorum ayrılmak istemiyorum ne olur hocam yardım edin 4,5 yaşında birde oğlumuz var ve oğlum beni görünce kaçıyo ve ben çok kötü oluyorum bana bir yardımınız dokunurmu inşallah
  Saygılarımla selamun aleyküm

  1. Mustafa Bey, özellikle çocuğunuz ile ilgili duruma gerçekten çok üzüldüm. Birileri size soğutma büyüsü yapmış olabilir. Bakım yapmak icab ediyor. Allah’ın izniyle yapılabilecek bir şey var ise yaparız. Beni arayınız.

 5. Slm hocam bana yardımcı olurmusunuz ya hiç birşey ortada yokken bayram üzeri babam gülle geldim daha sonra kocam aradı beni istemediğini söyledi ve bir yıl oldu sonra eşyamı yolla ve kızım yanımda kızını bile yani istemiyor ne yapmaliyim

  1. Gülsüm hanım durumu çok iyi anlayamadım. Cümleler de biraz düşük olmuş sanırım. Siz beni whatsapp ile arayınız ne yapabileceğimize bir bakalım birlikte…

  1. Deniz Hanım çok yoğun çalışan bir insanım. Uygun olduğumda dönüş yapmaya çalışacağım. Ayrıntıları anlatan bir mesaj gönderirseniz iletişim kurmamız daha kolay olur.

 6. s.a. hocam. şahmeran duası ile muhabbet işlemi büyü müdür, dua mıdır? ve etkisi geçici midir kalıcı mıdır? kendimiz sadece dua ile yapabilir miyiz?

  1. Aleyküm Selam,
   Yapabilirsiniz kendiniz tabi ama bunların sıralı halleri var. Ebced hesabına göre duaları yazdırmak gerekir. Bir okuma sıraları çok önemli. Beni ara ben sana anlatırım.

 7. Selamun aleyküm hocam benim 3 yıllık bir ilişkim bitti askerde kız arkadaşımın üstüne çok gittim askerden gelir gelmezde benden ayrıldı ben onu çok seviyorum bi çözüm yolu varmıdır hocam

  1. Evliliğe kapı açan tılsımlar var. Ancak hislerinden emin ve gerçekten dirayetli bir yapın var ise gündeme alabiliriz. Beni özelden ararsan sana bu konuda tavsiyeler ve öneriler sunabilirim.

 8. Merhaba hocam benim 1 seneye yakın zaman geçirdiğim biri vardı hayatımda ve çok seviyorum evlenecektik beni istemeye geleceklerdi ailevi durumum biraz sıkıntılı kavga gürültü içeren bi ailem var sevgilimle 2 gün önce ayrıldık beni istemediğini daha mutlu bi hayat yaşayacağını söyledi lakin beni sevdiğinden çok eminim ailesiyle tanıştım ailesinin evinde kaldım ve bana son 2 güne kadar aşık olduğunu dile getiriyordu çok üzgünüm perişan oldum bitirmek istemiyorum çok seviyorum sizin yanınıza gelmeyi çok isterim ama imkânlarım el vermiyo buna kendi kendime evimde yapabilecegim bi dua ile olur mu ne olur bana yardımcı olun

  1. Dualar var ama ne kadar etkili olur bilemiyorum. Çok gençsin kendini bu kadar üzme. Her şey olacağına varır. Daha nice kısmetlerin çıkar önünde sen olandaki hayrı ara, gerisini boşver Gamze…

 9. Selamünaleyküm,
  Daha önce şahmaran duasının faziletine inananlardanım. Son zamanlarda kendimde garip bir değişiklik fark ediyorum. Mesela sürekli karşımdaki kişiye kadar değişkendlik gösteriyorum. Beni deliler gibi seven birini 2 sene boyunca red ettim. Bir anda ona karşı duygularımın yoğunlaştığını hissettim ama bu aralar tekrar uzaklaştım. Ona karşı da birşey hissetmiyorum. Benden uzaklaşmasını istiyorum.

  1. Biraz karışık anlatmışsın açıkçası durumu pek iyi anlayamadım. Beni ararsan detaylı görüşme şansımız olabilir.

 10. Hocam ben 4 aydır biriyle konuşuyordum. Çocuk beni seviyordu ben sürekli ters cevaplar veriyordum aslında istiyordum ama güven problemi yaşadığım için de yaklaşamıyordum. Tam bi şeyler yoluna girdi aramızda derken kavga ettik ve ben yaktım yıktım bitirdim her şeyi. Sonra pişman oldum mesaj attım ama beni kafasında bitirdiğini anlaşamıcağımızı söyledi. Ben beni sevdiğini biliyorum bende onu seviyorum. Onu geri döndürecek aşık edecek benim kendimin yapabileceğim bi şey var mı?

 11. Hocam ben birinden hoşlanıyorum onun da bana ilgi duymasını istiyorum ancak büyü yasaklanmış olduğu için büyü yapmak istemiyorum şahmeran duasını da internette dolaşırken gördüm bu aşamaları bana anlatırsanız çok sevinirim öğrenciyim bu arada

  1. Beni whatsapp ile ara duaların sıraları var onları seninle paylaşayım. Ayrıca gönül bağı için de çeşitli dualar var. Şansını denemiş olursun

  1. Whatsapp ile arayın kısmet açma duaları vereceğim sırasıyla günlerine dikkat ederek okuyacak ve bir dizi ritüel yapacaksınız.

 12. merhaba hocam ben birini cok seviyorum hem cok yakınımda yani onunda benden hoşlandıgını biliyorum ama sanki bişeylerden cekiniyo gibi benden hoşlandıgını soylemiyo onun icin başka biri var ama ona cok uzak sadece watsapla yazışiyo lütfen bana yardımcı olun onu kendime deli gibi aşik etmek ve benden başkasını gormemek gibi 1 günde etki edecek kendim okuyub yapa biliecegim bişeyler olsun. saygılarla ellerinizden operiz

 13. Selamun aleyküm hayırlı akşamlar bir buçuk yıldır evliyim hocam kocam bana karşı çok soğuk davranıyor benden soğuduğunu söylüyor bu dua büyümü günahı varmı sizden yardım bekliyorum

  1. Soğumasının altında mutlaka havasi bir detay aramak doğru değildir. Soğumuşsa soğumuştur.

 14. Eşim terk ettı bana dönemedi için nasıl okumam lazım yardımcı olurmusunux ılık esıne gıttı

 15. Mən Azərbaycandanam. Şahmeran duasının böyük təsirini görmüşəm. Onu həyətdə oxuyarkən bir yaşıl rəngdə quş çiynimə qonmuşdu. Gündə 7 dəfə oxudum, diləyimə catdım. Çox möcüzəli duadır.

 16. bencede etkili ben sevdiğime yaptım sevdiğim sırılsıklam aşık oldu . keşke yapmasam diyorum bıktım çok kıskanç evden dışarı çıkarmıyor .

 17. Hocam ben dün bu duayı iki rekat namaz kıldım ve üç kez okudm okuduktan snra bi anda kendmdn geçtim ölecek gibi hiseettm çk kötüyüm ne yapmam lazm

 18. Hocam eski sevgilimin yeni bir sevgilisi var ama ben eski sevgilimi çok seviyorum bana eskisi gibi aşık olsun istiyorum bazen okulda karşılaşıyoruz onu tekrardan nasıl kendime çekerim

 19. Merhaba hocam ben bir senelik sevdiğim bir anda ayrıldı konuşmadan ve hiç bir kavga etmeden evlenc3ktik yüzük bile aldık taktı şimdi bir anda ayrıldı ve onu çok s3viyorum yardımcı olurmusunuz hocam halkada aklımdan hiç çıkmıyor ve çok seviyorum onu yardımcı olurmusunuz antalyada beraber ev tutuk ve şimdi ayrıyız yardımcı olurmusunuz

  1. Kamber bey Beni whatsapp ile bilgilendirin oradan size yardımcı olmaya çalışacağım.

 20. İyi günler hocam benim 20 yaşında bir oğlum var bana düşman gibi davranıyor ne desem ne yapsam olmuyor ne yapsam bilemedim çok üzülüyorum.lütfen bana yardım edin

  1. Bu yaşlarda böyle davranışlar görmek normal olabilir hemen vesvese yapmayın lütfen. Onu anlamaya çalışın olmazsa da bir doktordan yardım alın derim.

 21. Merhaba hocam yukarıda Sevdiğiniz kişiyi çok kıskanıyor ve bir önce size karşı hislerini değiştirmek istiyorsanız haftanın tek günlerinde 7 kez saat başı olarak okumanız gerekir.
  Bu ne demek?yani benden soyuyup uzaklaşacak mi yoksa beni daha çok sevecek mi? Cevaplarsaniz sevinirim tesekkurler

  1. O maddenin yazılı olduğu alt başlık zaten 24 saatte kişiyi aşık etmek olarak belirtildi. Yani elbette bağlanması ve daha çok sevmesi için yapılacaktır.

 22. Hocam karimin beni yeniden sevmesini istiyorum ailesi yuzenden hep kavga ediiyoruz esimle ailesi evimize cok karisiyor ve esimle atamiza soğukluk giriyor 7 sene evliyiz 6 sene sevgiliydik 2.5 yasinda kizimiz var esimle bosanmak istemiyorum esimle aramiza ailesi yani kaynanam sogukluk sokuyor ne olur yardim edin bana

  1. Doğan bey kayınvalidenizin bu kadar müdahil olmaması için yapılabilecek işlemler var elbette konu ile ilgili yüz yüze ya da telefon ile görüşelim lütfen. Benim de size sormak istediğim sorular olacak.

 23. Selam aleyküm ben eşim den buz gibi soğdum eşimle aramda hiçbir şey yokken ondan nefret ettim annemin evine geldim yani 1ay oldu annemdeyim ve ben artık eşimi istemiyorum aynı şekil eşimim beni ve kızını istememesi için ne yapmalıyım benden uzaklaşın aynı şekilde evladından da

  1. Bir babayı evladından ayırabilecek kadar nasıl kötü duygulara gark olmuşsun kızım şaşırdım. Bunun geçerli bir sebebi var mıdır? Aramızda hiç bir şey yokken nefret ettim diyorsun. Çocuk oyuncağı mı bu işler ben bir anlam veremedim. Kusura bakma!

 24. Turhan hocam size wp mesaj attım geri donmesidiniz lütfen bakarmisiniz beni aldatip giden sevgilimi bana geri getirebilirmiyiz lutfen yarfimci ol bana

  1. Whatsapp mesajlarına sırasıyla bakıyoruz. Halime hanım uygun olunca size de dönüş yapılacaktır.

 25. Hocam ben platonik bir aşığım yıllardır tanıdığım biri görüşüp konuşup onunda boş olmadığını düşünüyorum bunu bir kadın olarak Anlayabiliyorum fakat hep bi geri cekiyor kendini dostuz arkadaşız diyor ama o şekilde de davranmıyor çok iyi anlaşıyoruz psikolojim bozuldu gerçekten çok seviyorum lütfen bana yardımcı olun size de güvenmek istiyorum hocam Allah razı olsun şimdiden

  1. Bir kadın ile bir erkeğin dost olamayacağını düşünenlerdenim kızım ben. Adamdan seni istemiyorsa uzak dur derim. Kal sağlıcakla…

 26. Selamünaleyküm nişan attım , kişinin beni sevdiğinden emindim tekrar birleşmek için aileleri ikna etme aşamasındaydık kişi bir anda benden yüz çevirdi , Şahmeran duasını yapmayı düşünüyorum hocam , sizce ? Whatsapptan da yazdım.

 27. Hocam görüştüğüm insan evlilik üzerine konuşurken annesinin beni istememesi ve annesinin bulduğu biriyle görüşmesi beni yıktı bunun için napabilirim lütfen yardımcı olun bana şahmaran duası etkili olurmu onu bana geri döndürmek ve bağlamak için beni sevdiğinden eminim istemeden ayrılmak zorunda kaldı çünkü

  1. Bu dua etkilidir ama tabi ki her konuda yardımcı olmayabilir. Whatsapp ile bana ulaşın lütfen.

 28. Efendim 6 aydir cocuk deniyoruz fakat olmuyor bu dua bizim icin etkili olur mu? Önceden korunmak icin hap ilac veya herhangi bir engelleyici kullanmamamiza ragmen 6 aydir deniyoruz fakat olmuyor bizden önce ve sonra evlenenlerin çoktan oldu. Bunun icin hayirli bir duaniz varmidir? Saygilar sevgiler🙏🏻

  1. Allah’ın bileceği iş kızım. Siz kul olarak elinizden geleni yaparsınız ama sonucu Allah belirler. Bizlerin aciz halleri bu konuda bir şey yapamaz. Tıbbi yardım almanızı tavsiye ederim.

 29. Hocam 3 tıklım mutlu bir beraberlik yaşadığım kız arkadaşım benden ayrıldı ben kendisini hala çok seviyorum ve onunla mutlu bir gelecek istiyorum onunla tekrar beraber olabilmem için bana yardımcı olurmusunuz lütfen

 30. Hocam merhaba bende cok sevdigim erkek arkadasimdan ayrildim benden nefret ediyor ailemde istemiyor erkek arkadasimi yanlis anlamalar yuzunden bitti ve beni dusman gibi goruyor geri donsun istiyorum ve onunla ayni yerde calisiyorum bu yuzden de isten ayriliyorum sirf kendi isinden olmasin diye ne yapmam lazim

  1. Durum zor ve karışık görünüyor. Neler yapılabilir birlikte bakarız. Whatsapp ile mesajını bekliyorum. Görüşme yaparsak ayrıntılı anlatma şansım olur.

 31. Merhaba benim sorunum sevdiğim adamla birlikteyim evliliği de düşünmekteyiz Lakin bu konuda çok yavaş ve benden soğuduğunu hissediyorum beni sevdiğini bilsem de bi şüphe içimi kemiriyor bu şahmeran duasını çok araştırdım ve yolum buraya düştü ve açıkça o duanın onda tesir etmesini istiyorum bu konuda bana yardım gerek

  1. Özge Hanım metinde zaten tüm olasılıklar ve yapılacaklar yazmaktadır. Ancak detaylı farklı bir bilgi isterseniz bana Whatsapp ile yazabilir ya da arayabilirsiniz.

 32. Hocam asık oldugum biri var yalnız onun aynı duyguları yaşadığını düsünmüyorum daha önceden evlenmiş boşanmış hala eski karısına aşık olduğunu düsünüyorum ne olur bana yardım edin

 33. Selamunaleykum Turan hocam ben oğlum için sizden yardım istiyorum oğlumun 6 yıllık kız arkadaşı hiç bir sebep yokken ayrıldı askere birlikte yolculadık gayet iyi anlaşıyorlardı askerden sonra istemeye gidecektik oğlum döndükten sonra soğuk davranmaya başlamış ve görüşmek istemediğini söylemiş oğlum perişan halde lütfen yardım edin

 34. Selam Aleykûm Turan Hoca Ben kardeş ülkeden yazıyorum Yani Azerbaycan’dan hocam şahmeran duasını acaba yazıp yüzerimde taşırsam olur’mu ve hangi faydaları vardır yüzerimde yazıp taşımakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir