Psişik Güçler Hakkında Merak Edilenler

Psişik Güçler Hakkında Merak Edilenler

Bu konu yoğun olarak merak uyandıran başlıklar arasında oldukça popüler olduğu için konunun derinlemesine bir analizini sizler için yapmak istedik. Psişik güçler denince ne anlamalıyız? Bu güçler herkeste var mıdır? Parapsikoloji bu konunun tam olarak neresinde yer alır gibi bir çok soruya cevap olabilecek nitelikte bir yazı paylaşacağız umarız ki bu konu hakkında merak ettiğiniz bilgilere bir nebze cevap niteliği taşıyabilir.

Psişik Güçler Nedir?

Aslında konuya düz bir giriş yaparak bu kavramın ne anlama geldiğini anlatalım. Psişik güçler aslında her bireyde mevcuttur. Ama bunları açığa çıkarmak daha çok soyut konular üzerinde hakimiyet kurmak için bazı yönlerini güçlendirmek zaman alan ve özel ilgi alanına giren kavramlardır. Bu sebepten herkesin etkin kullanabilmesi zaten söz konusu olamaz. Bir çok insan günümüzde daha çok adı “enerji” olan hadiselere merak salmış durumdadır. Bu farkındalık arttıkça aslında insan kendisini anlamaya yaşadığı evreni çözmeye başlamaktadır. İnanç konusu göreceli olduğu için çok girmeyeceğim ama bu evrenin sahipsiz olmadığını ve her birimiz için özel ilgi gösterilen bir dünyada yaşadığımızı anlamaya başlıyorlar. Sonra adına “aydınlanma” ya da “Aura Genişlemesi” gibi bir çok modern isimler koyup meditatif bir yaşama yöneliyorlar.

Tabi bunu yapan insanların sayıları genel toplama bakarsanız yine çok büyük bir oranda değildir. Psişik güçleri bir şekilde fark edip bunlar üzerinde eğitimler alan bir süre sonra bazı sezgilerini ve iletişim yeteneklerini de geliştiren insanlar vardır ama yine sayıları az olarak belirtilir.

Kısacası bu güce sahip olmak kullanabilmek demek değildir. Turan hoca gibi insanların çok uzun süren eğitimlerden geçtiklerini, bazı duyularının hayatlarına dahil olması adına çok zaman harcayıp bu konuda bir ömür bile tükettiklerini gördükten sonra herkesin harcı olmadığı açıkça görülmektedir.

Psişik Güçleri Kontrol Altına Alabilmek

Meşhur bir söz vardır ya “Kontrolsüz güç, güç değildir!” Aslında bu konuya ne kadar da uyuyor. Parapsikoloji biliminin de içine aldığı psişik konusu tam anlamıyla bir gücü ifade eder. İnsan kontrol altına almaya başladığı sırada bu gücün keyfini de etkisini de çok yakından yaşar. Tabi bu durumda deneyimli insanlardan yardım almak çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse bir “Astral Seyahat” deneyimini tek başınıza yapabilirsiniz. Ancak başarmaya başladıktan sonra bunu kontrol etmek hayli zor olacak ve çok büyük bir ihtimalle de korkularınıza yenilerek denemeyi bırakacaksınız. Çakraların açılması evresinde yaşadıklarınızı not edip üzerine koyarak ilerlemeyi, korkunuzun üzerine çıkıp onu yok sayabilmeyi ve her yeni bilgiyi zaman kaybetmeksizin uygulayabilmeyi huy edinmelisiniz. Eğer ki gerçek bir medyum olmak ya da bu denli güçlerinizi insanların menfaatleri ve şifalanmaları üzerinde güçlendirmeyi ve kontrol altına almayı istiyorsanız bunun bir yaşam tarzına dönüşmesi gerektiğini de unutmamalısınız.

Birkaç kitap okuyup çok kısa eğitimler alarak kendisini şifacı ya da medyum olarak tanıtan kimseler zaten gerçek hocaların adını öylesine kirletmişlerdir ki bu kadar derin ilim neredeyse şarlatanlık olarak nitelendirilmektedir. Öyle ki yasada bile kendine yer edinememiştir. Çünkü kötüye kullanmaya ne yazık ki müsait bir ilimdir. Bunun için tedbir almak ve dikkatli olmak bizim görevimizdir. Her zaman akıllı davranmalı ve sahte olan hiç bir bilgiyi ya da kişiyi hayatınıza dahil etmemelisiniz.

Yaşam tarzı derken de konuyu biraz açmak istiyoruz. Bunu bir iş olarak gören kimselerin de yaşam tarzı asla olamayacak olması ile birlikte gerçekten havas ve ledün ilimlerine gönül vermiş kimselerin böyle bir işi olamaz. Bu bir iş değil bir felsefedir. Dünya gözünün arkasına geçmektir. Üçüncü gözümüz olan epifiz bezini uyandırmak, farklı boyut varlıklarıyla iletişime geçebilmek ve onlara bir takım talimatlar verebilmeye kadar uzanan çok uzun bir yoldur. Bu uğurda çok sıkıntı çekeceğiniz ve başarmak için bir çok sağlık sorunu ile karşılaşacağınıza unutmamak gerekir.

Konunun bütününe bakacak olursak evet bu güçler herkeste vardır. Ancak anlatımımızda olduğu gibi bunu harekete geçirmek ve bir takım insanlara ya da durumlara etki getirmek için çok ciddi eğitim süreçleri şarttır. Aksi takdirde herhangi bir yaptırımın söz konusu olamayacağını da unutmayın lütfen.

Psişik Güçlerden Nasıl Yardım Alırız?

Öncelikle bu yeteneğe sahip medyum hocaların genel olarak bakımlar ile başlayan bir serüveni olur. Bu olguda anlatmak istediğimizi örneklendirecek olursak duru görü bakımlarından bahsedebiliriz. Hocalar genel olarak bu bakım sırasında herhangi bir uyku durumu söz konusu olmaksızın rüya görebilirler. Yani gözlerinin önünde olmuş ya da olacak olaylar belirebilir. Bu cümleden geleceği görebilirler anlamı çıkmasın. Bu bir hissi davranıştır ve yorumlanması gereken bir manzara oluşur. Hiçbir zaman gelecekte neler olacağını Allah’tan başka kimse bilemez.

Bu bakımları ve konulan teşhislerin üzerinden bir çok farklı çalışma alanına yönelme ya da yardım alma söz konusu olabilir elbette. Bu karşınızdaki kişinin talepleri ya da sizin yapmak istediğiniz şeyler ile doğru orantılır. Bu konu zaten sürekli bahsettiğimiz işlemlere kadar varacak olan yoldur.

Genel olarak bahsetmiş olsak da bu güçleri kullanırken genellikle bakımlar sırasında farklı boyuttan varlıklara soru sormak ilimde son derece ilerlemiş hocaların marifetidir. Bu aşamaya kadar gelmiş bir kişinin eli çok kuvvetlidir ve bir çok doğa üstü olaya hakim demektir. Bu apayrı bir konu başlığı olsa da hayatın içinde olan bir durumdur ve son derece gerçektir. Ancak bunu komedi malzemesi yapan ve alay eden insanların asla yaşayamayacağını da bilmeniz gerekmektedir. Varlıkları olan ve onları “asker” olarak tanımlayan çeşitli Hüddamlara komutlar verebilecek kadar psişik güçlerini kullanabilen hocaların üstün olduklarını bilmeniz yeterlidir.

Zaten genel olarak bahsettiğimiz bağlama büyüsü ve papaz büyüsü gibi temel çalışmaların detaylarına bakacak olursanız bu ilimde çok kuvvetli hocaların başarılı olduklarını görebilirsiniz. Yalnızca İbranice bilmek ya da muska yazabilmek hayatı değiştirmeye yetmeyecektir. Biraz elinizin değmesi gereken çok zorlu durumların var olduğunu bilen bir hoca zaten bu konuyu da çok iyi bilir.

* Bu konular hakkında en temel bilinmesi gereken diğer bir detay ise bu güçlere sahip olmuş ve yıllardır bu şekilde yaşayan kimselerin yoğun bir fiziksel baskı altında olduklarıdır. Bu ilme gönül verdiyseniz ve çeşitli ruhsal yönlerinizi kuvvetlendirmek istiyorsanız çok derin bir nefs terbiyesine gireceğinizi bilmeniz ve bedeninizin keyifleri için yaşamayı bırakacağınızı da bilmeniz gerekir. Artık beyninizdeki “dopamin” hormonu yedikleriniz ya da içtikleriniz ile beslenmeyecek, eğer başarabilirseniz hiç görmediğiniz bir dünyanın kapılarının açılması ile yepyeni bir his yaşayacak. Bunun zevkini bir kez alan biri zaten istese de bırakamayacaktır. Biraz sabır ve sükunet gerektiği gibi bir hocadan el almak, bir üstattan ders almakta şarttır. Ama ilk ders bize soracak olursanız her zaman “Ahlak”tır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir