Muska ve Cevşen Yazabilen Hoca Arıyorum

Muska ve Cevşen Yazabilen Hoca Arıyorum

Bu cümleyi çok sık olarak etrafınızda duyabilirsiniz. Çünkü bu ihtiyacı gerçekten çok ciddi hisseden insanlar var. Fakat bu ihtiyaç çoğu zaman karşılanamıyor. İnsanların talepleri işini ciddiye alan ve dertlerine derman olmasını istedikleri bir medyumdan ziyade yanlış bir tercih ya da bir sahtekara denk gelmeleri bu ilme olan güveni ve inancı top yekün yok ediyor.

Bu minvalde bizler bu yazımızda gerçekten bir muska yazmaya yetkisi olan ya da bir cevşen zırhı oluşturabilecek donanıma sahip hocaların özelliklerini sizlere anlatmak istedik. Turan hoca gibi yıllarını bu ilmin en derin nüfuz katlarına kadar yapmış insanların yazdıkları yazılar tesirleri bakımından sizlere iyi gelen ve hedeflerinize dönük sonuçlar getiren muskalar olmaktadır. Bu şartlarda eğitimli ve bilgili hocaların yazdıkları yazılardan medet ummak durumundasınız. Yoksa asla muska vazifesi görmeyecek olan kağıt parçaları taşırsınız ya da saklarsınız. Bu konuda hocamızın bir lafı vardır. “Yaşlı bir komşumuz Arabistan’dan gelen lokumun kağıdını muska sanıp yıllarca saklamıştır. Hatta bundan dualar ederek yardım beklemiştir. Bu şekilde bağnaz olmayınız.”

Bu şekilde bir çok hatırat oluşabilir. Ancak bir anda yazılan ve seri oluşturulacak olan tamamen ticari amaç güden celblerden hayır gelmez değerli dostlar. Bir gün ya da iki günlük süreçler gereken kuluçka dönemi sağlayamayacak olup insanların hayallerinin suya düşmesine neden olur. İyi bir muskanın yazılması için hangi istek söz konusu ise ona göre uzunca bir zaman ihtiyacı ve gayretli bir çabaya inayet vardır.

Muskanın Hakikatini Öğrenin

Muska konusunda bilgi sahibi olan kısmı azdır bizim toplumun. Bu yüzden ismini de züruhatını da yanlış değerlendirip kanan dostlarımız çoktur. Ayaküstü muska yazan hocaları bile mahalle aralarında bulabilmeniz mümkündür. Hatta çarşı pazarda 1-2 liraya temin edebileceğiniz muskalar da vardır. Genelde içlerine kopyalanmış bir Ayet’el Kürsi ya da Fatiha Suresi bulabilirsiniz. Bir başkasında da Bereket Duasını görmüşlüğümüz vardır. Evet, gördük çünkü bu işleri takip ediyor ve toplumda bu büyük ilmin nasıl empoze edildiğini biliyoruz.

Ne yazık ki gerçek bu anlatımdan çok uzaktır. Muskanın sadece üçgen olmasının yetmediği durumları meraklısına her zaman aktardık. Bizi ziyarete gelen ve sohbetlerimize katılan herkes neyin ne olduğunu zaten çok iyi biliyor. Ancak bu internet ortamında bir sürü şarlatan olduğu için mağduriyetleri artan insanlar uğruna paylaşımlarımızı sürdürüyoruz.

Sözün özü olarak kiminle işlem yaptırdığınıza çok dikkat edin. Muskaları kargoyla bile göndermeye kalkışan hatta bunu övünerek anlatan insanları görüp dehşete düştüğümüz durumlar yaşanıyor. Muska konusu oldukça detaylı bir konudur fakat oldukça hafife alınmış halde günümüzde değer kaybetmiştir. Dediğimiz gibi kargo ile muska ulaştırmaya kadar varan şarlatanlıklara varmıştır. Bu durumlardan kendinizi koruyun ve ne olur kullandırtmayın. Bu kadar kıymetli bir oluşumun binbir yabancı elde kargo şirketlerinde sürünmesi sizin içinize siniyor mu varın siz hesap edin!

Cevşen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cevşen konusu biraz daha farklı bir konudur. Zırh anlamına geldiğini belirtmiştik. Türkiye’de ve birçok Arap ülkesinde cevşen kullanımı yaygındır. Fakat bunların da yine el yazması olmasına dikkat etmek gerekir. Genel de Anadolu’da hamayıl muskası olarak kullanılır. El yapımı olur ve özel sicimlerle el dikmesi olarak verilir. Tabi öncelikle bunu kim taşıyacak ya da saklayacak ise o kişiye uygunluğu ele alınır. Bu aşamadan sonra kişiye özel hazırlanır ve kötülüklerden hatta kötü ruhlu varlıklardan koruması amaçlanır. Sürekli kabus gören insanların, bir büyüden endişe eden kişilerin hatta askere giden gençler için bile cevşen isteği genel olarak doğabilmektedir.

Doğru ellerde yazıldığında cevşenin kurşuna bile engel olan bazı özel dikimleri vardır. Buna kurşun geçirmez cevşenler denir. Bu inanış son derece yaygındır. Tabi taşıyan kişinin uyması gereken kurallara uyduğu takdirde bu durum gerçek olacaktır. Askere giden insanlara hatta daha da eski zamanlarda eşkıyaların bile Şeyhlere bu cevşenlerden yazdırdıkları bilinir.

Gerçekten muska ve cevşen yazabilen ve ulemalardan el almış bir hocaya ihtiyaç duyuyorsanız Turan hocamızla iletişime geçebilir ve birçok büyüden korunmak amaçlı cevşen hazırlatabilirsiniz. Bu durum kesinlikle bir kargo aracılığıyla ya da muskanın yerlere sürüneceği bir ortamda size ulaştırılmaz. Bu muska ya tarafımızca saklanır ya da ziyarete gelebiliyorsanız elden teslim edilip tüm talimatları tarafınıza iletilir. Bu durum dışında sizlere vaat sunan insanlardan lütfen uzak durunuz. Gizli ilimler hazinesi insanların ayaklarının altına alınamayacak kadar yüce bir mertebedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir