Medyumların Uzmanlık Alanı – Havas İlmi

Medyumların Uzmanlık Alanı – Havas İlmi

Havas ilmi kendi alt dallarını da düşünürsek oldukça geniş bir konuyu kapsamaktadır. Öncelikle Allah’ın yarattığı tüm boyutlar ile iletişim kurabilmek adına yapılan çeşitli hesaplamaların bizi doğru yola götürmesi için bir takım metotlardan faydalanılması gerekir. Bu metotları sıralamak gerekirse;

 • İnsan bedeni ve ruhu
 • İnsan anatomisinin tüm matematiksel birleşimi
 • Ruhani bilgilerin fiziksel uygulamaları
 • Astroloji ve Ebced hesapları
 • Astral seyahat ve Telekinezi gibi özel yeteneklerin kullanılması
 • Yıldız bilgisi ve bakımlar (duru görü-su bakımı-yıldızname)

Bu ve daha fazla sayabileceğimiz çok sayıda alt dalın medyumların uzmanlık alanlarını oluşturan eylemlerin başında gelen havas ilminde bizlere faydası büyüktür. Ayrıca çeşitli kimyasal bilimlerin ki bunun içine zaman zaman periyodik cetvel bile girebilmektedir, bir de jeoloji yani doğa bilimi de havas ilminde kendisine yer bulur. Bir toprağın bir bitkinin ya da suyun tüm temalarına hakim olmak gerekiyor ki ancak bu şekilde yapılacak olan işlemler içinde bir başarı mümkün olsun. Doğa bilgisi çok kuvvetli olan hocaların havas ilminde üstünlüğü oldukça fark edecek seviyededir.

Havasta öne çıkan detaylar

Bir diğer konu ise havas ilmine hakim olduğunu söyleyen medyumların Cifr ilmine, Hüddam ilmine ve Esma’ül Hüsna’nın gücüne sahip olmaları gerektiğidir. Bu temel konuları en iyi yönlendiren ve bir o kadar kuvvetli olarak uygulayabilen hocaların özellikle cin yönetimi konusunda büyük bir yeteneğe sahip olduklarını görebilirsiniz. Zaten soyut kavramların en büyük yardımcı odakları olan gizli varlıklardan destek alınmadan Havastaki pek çok büyünün hayata geçmesi çok zordur. Basit tılsımları yönetmek, birkaç muska yazabilecek kadar dua ya da Arapçaya hakim olmak yetmez! Bu ilmi büyük anlamda birkaç dil ile pekiştirmiş kişiler ile çalışmalısınız. Bunların içinde İbranice de bulunmalıdır. Zaten havasın alt dalları olarak saydığımız ilimlerle ilgili materyaller pek çoğu farklı dille ile yazılmış olarak karşımıza çıkacaktır. Her konuda bir miktar bilgi sahibi olunması çok elzemdir.

Havas İlminin Tarihçesi

Havas ilmi öncelikle Harut ve Marut melekleri tarafından insanlığa aktarılmış sonra da Hz. Süleyman ve Hz. Ali efendimiz olmak üzere sırasıyla insanlığın bugünkü kullandığı formlara kadar gelmiştir. Bir çok kavim ve uygarlık havasın gizli güçlerinden fayda da görmüştür zararda. Hatta düne kadar hüküm süren Osmanlı gibi birçok imparatorluk da kendi bünyelerinde muhafaza ettikleri cadılar ve büyücüler ile havas ilmini sürekli yaşatmıştır.

Genel olarak en kıdemli kişilerin emrinde olsa da büyücüler bazen kendi emellerini de kullanmış bir çok olayda imza sahibi olmuşlardır. Tarih notlarına bakılacak olursa hemen her kuşak için Havas ilminden bahsedildiğini görebilirsiniz. Hatta Mısır kralına yapılan büyüleri Eski Ahitte (Musevilerin Tanah kitabı) okuyabilirsiniz. Firavunların da bu konuda çok büyük etki sahibi oldukları da yine eski Tevrat’ta karşınıza çıkan diğer bilgilerden olacaktır. Özetle havas ilmine hakim olup bunu lehine kullanmış olan yüz binlerce örnek saymak mümkündür.

Ancak günümüzde biraz daha kişisel olarak talep gören ve büyük çevrelerce gerçekliği bile sorgulanır hale gelmiş olan bu ilme hakim hoca sayısı oldukça azdır. Bir çok medyum hoca sıfatıyla ortalıkta gezen insanların zaten aslında ne tür insanlar olduklarını genellikle bunu kötü bir tecrübe olarak yaşayanlar görebiliyorlar. Bizler her fırsatta uyarmaya çalışsak da sayıları çok fazla olduğu için insanları mutlaka bir yerde kandırabiliyorlar. Bu yüzden de Kitab-ı Mukaddeslere kadar uzanan bu derin ilmin bu kadar ayaklar altına alınması da bizleri ve bizim gibi düşünen insanları çokça üzmektedir.

 • Havas ilminde bugün artık bildiğiniz daha da basite indirgenmiş bağlama büyüsü ya da papaz büyüsü gibi genel başlıklar altında toplanmış işlemler çok fazla talep görmektedir. Aslında bunun sebebi artık insanların dertlerinin bireysel olmasıdır. Kah aşk acısı kah ekonomik sıkıntılar nedeniyle insanlar artık bu ilmi bir kişi aracılığıyla kendi hayatlarında bir takım olumsuz durumları müspete çevirmek adına kullanmak istemektedirler. Aslında ilmin sahip olduğu güç bireysel seviyeye düşürülmüş durumdadır. Toplulukları bile etki altına alabilecek kadar güçlü olan işlemlerin bir kişi üzerine yoğunlaştırılması artık genel tutumdur.
Havas ilmi özellikleri nelerdir

Havas İlmi Nasıl Yayıldı?

Hz. Ali’den sonra pek çok isim bu değerli büyü öğretilerini her ne kadar yasaklanmış olsa da nesilden nesile aktarmak suretiyle taşıdılar. Bu isimlerin başında gelen İmam Gazali Hazretleri de kendi öğrencilerine havası ve ledünniyi öğretmiştir. Genel olarak ilim insanlarının kişilere şifa vermek ya da kendilerini bu takım kara büyü unsurlarına karşı koruyabilmesi adına kullandıkları işlem hiç bir surette nefse hizmete dönüşmemiştir. Nefis işin içine girdiği takdirde insanların ne kadar şeytanlaşabileceğini bu alimlerin kitaplarında bulabilirsiniz.

En önemlisi olarak sayabileceğimiz, Hz Ali’nin yazdığı “Cifir” isimli kitap hem havas ilmi konusunda yoğun bilgiler içermekte hem de nefse hizmet aşamasında insanlara ne gibi kötülükler yapabildiği konusunda da bilgiler vermektedir. Bu kitabı günümüzde herhangi bir yerden bulmak ne yazık ki imkansızdır. Ancak bir hoca aracılığıyla fotokopisine sahip olunabilir.

Bu öğretiler ile duaların gücünü birleştirmeyi öğrenen insanoğlu sonrasında savaşların yoğun olduğu yıllarda sürekli bu ilimden yardım almıştır. Örneğin padişahların tüm kıyafetlerinde bir muska izine rastlayabilirsiniz. Özellikle sefere gidileceği zamanlar mutlaka tüm giysileriyle tılsımlandıklarını da yine tarih bize açıkça göstermektedir.

Sarayın en güçlü büyücüleri ve tılsım yapıcıları her zaman kral ya da padişah için bu büyülerden ve koruma muskalarından destek almıştır. Her zaman kurşunlar dökülmüş ve dualarla birleşmiş olarak insanlara kurşun değmediğini düşündükleri muskalara kadar birçok koruma yazılmıştır. Bunlara inanış o yıllardan beri kayba uğramadan gelmiştir. Hatta bugün bile devlet adamlarının bu tip kahinleri yanında tuttuklarını biliyoruz. Bunun en büyük örneği geçenlerde hayatını kaybetmiş olan ünlü Bulgar medyum Vangelia Gushterova’dır. Nam-ı diğer “Baba Vanga.”

Özellikle havas dualarını ezbere bilen hocaların “Derin Hoca” olarak nitelendirildiği Anadolu’da da bu ilimde çok ilerleme kaydetmiş insanlar mevcuttur. Şimdilerde teknolojinin ilerlemesiyle herkesin kendisine hoca yakıştırmasını yapması ne kadar saçma ise, Anadolu’da bu gerçeklikte insanları kolayca bulabilmeniz de o denli zordur. Bu yüzden tüm taleplerinizden önce iyice araştırma yapmalı ve güvenebileceğiniz uzman medyumlarla işlemlerinizi planlamalısınız.

Havasta Vefkler Haram Mıdır?

Bu kısımda birçok farklı görüş olsa da büyünün tamamen haram olduğu gerçektir. Ancak “Ameller, niyetlere göre şekillenir” bu şekilde düşünecek olursanız bir sevgi bağı ile bağlı çifti ayırmak büyük günahken, bir hayat kadını için eşini terk etmiş adamın yeniden ailesine sahip çıkmasını sağlamak (büyülerden destek almaksızın) haram değildir. Fakat bu kadar hassas çalışma yapmak yerine günümüzde medyumlar eğer ki özel güçleri var ise herkesin işini daha kısa sürelerde halletmek için her işlemde büyü yapmaktadırlar.

Turan hocamız her zaman büyünün karşısında durmaktadır. Artık ismi genel kullanımda her şeye büyü dendiğinin de altını çizen hocamız “İnsanların aradıkları şeylerin başlıklarına müteakip yazılar oluşturuyoruz. Ancak bu şekilde doğru yere ulaşabilmelerini sağlıyoruz.” şeklinde konuyla ilgili görüş bildirmiştir. Yani ismen büyü denmesi, işlemlerin içinde muska yazılıp Hüddamlara hükmedilecek anlamı taşımaz. Biraz derin ve karışık bir konu gibi görünse de aslında kurallar son derece nettir.

 • Havas ilmi konusunda 30 yıllık tecrübe ve büyük referanslarla insanlara hizmet etmeye devam eden Turan hocaya konu ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm konular hakkında soru yöneltebilirsiniz.

“Medyumların Uzmanlık Alanı – Havas İlmi” için 12 yorum

 1. Hocam yeni başlayan biri için ne önerirsiniz? Bende bu ilme gönül vermiş bir din kardeşinizim, sizi de her zaman takdir ediyor ve araştırıyorum. Nasip olursa yanınıza da geleceğim hocam

  1. Sabırlı olmanı ve eksiksiz olarak ilerlemeni tavsiye ederim. Bir sorun varsa üzerini örtüp devam etmeden önce gerekirse zaman kaybedip o sorunu çözmeye odaklan. İlme başında sonuna hakim olana kadar dirayet göster. Dualarını da eksik etme… Allah’ın izniyle doğru yolu bulacaksın inşallah

 2. Salam Aleykum, ben Azərbaycandan size yazıyorum. Çok yakın zamanda bir sınava giricem. Bu sinav bütün hayatımı etkileye bilecek bir sinav . Amma yalniz 1 kere katila bilicem.cunki yasim buyuk yalniz 1 kez katilma şansım var. Gecmeyi çok istiyorum başlarda çok hevesli olarak derslerimi okuyordum amma sonrasında dersler çok sıkıcı gelmeye başladı ve nerdeyse okuyamıyorum, okuduklarimi unutuyorum. Isteksizlesdim. Son bir yilda basima cok kötü şeyler geldi. Surekli insanlar tarafından incitildim. Ruh halim çok kötü. Canım çok yanıyor olanları hatirladikca. Çok ama çok rica ederim mümkün ise bana yardımcı olun. Ya okumaya daha hevesli olmam için ve ya sinavdan gecmem için. Şimdiden Allah razı olsun.

  1. Sana özel dualar vereceğim merak etme. Çok etkilerini göreceksiniz. Ancak bana özel olarak whatsapptan yaz olur mu…

 3. hocam merhaba ben Nicat Azerbaycandan yaziyorum size. nisanlimla 1 haftadir kusuz beni her yerden engelledi ama nisani atma gibi bir niyyeti yok istiyorum ki bana baglansin ve ayrilik hakkinda hic bir zaman dusunmesin. Uzaktan baglama yapmak olurmu ?

  1. Elbette koşullar el veriyorsa uygun durumları var. Fakat daha da öncesinde bakımlar yapmak durumu iyice anlamak gerekiyor. Bana özel olarak whatsapp’tan yazın lütfen.

 4. Hocam, yaklaşık bir yıl önce yeni bir eve taşındık. Kiralık. Bahçeli bir apartmanın ikinci katında. Nisan ayında evi kanatlı ve kanatsız karıncalar bastı. Bu arada benim omurga rahatsızlığım ortaya çıktı. Karınca yuvalarını tıkadık, ilaçladık. Üstün körü temizledik. Hâlâ orada burada böcek ölüleri var. Bunlar ancak benim yapabildiğim; çünkü eşim vardiyalı çalışıyor, ikimiz de çalışıyoruz. Evde bulunduğumuz saatler beraber temizlik yapmamıza yetmiyor. Ya o işte, ya ben işteyim, bir de çocuk var, ona da vakit ayırmak gerekli tabi. Evin temizliğinin yetersiz olmasından mıdır bilmem ama evde dişi bir varlık var ve bir gün bana saldırdı. Yedi Ayet-el Kürsi okudum, gitmedi. Amener Resulü okudum da ancak öyle gitti, daha Amener Resulü bitmeden. Geçenlerde evde yalnızdım, banyo yaparken sağıma, soluma, önüme, arkama, yukarıya, aşağıya Ayet-el Kürsi okudum ve üfledim, sonuncuyu da okuyup içime çekip yutkundum. Giyinip Amener Resulü okudum, ancak başıma birinin dokunduğunu hissettim. Ayet-el Kürsi’ye ve Amener Resülü’ye bu kadar dirençli bir varlık olabilir mi ? Bu varlıktan korunmak için ne yapmalıyız? Evde çok az kalıyoruz, daha çok annemde kalıyoruz; çünkü çocuğumuza annem kendi evinde bakıyor.

  1. Varlıktan nasıl emin oluyorsunuz. Ayrıca bu varlık tam olarak nedir? Cin olduğundan mı şüphe ediyorsunuz. Ayrıca bu varlıklar kolay tespit edilemez. Beni özel olarak whatsapp ile arayın duruma bakmaya çalışalım. Biraz karışık görünüyor.

 5. Turan hocam merhaba,
  Ben bundan yaklaşık 2 yıl öncesine kadar bir adamı sevdim ama saplantılı bir şekilde hala kurtulamıyorum adam beni sevmemesine rağmen sonra bir arkadaş ile tanıştım o beni bir hoca ile konuşturdu hoca bana dediki senin elin gözün bağlanmış büyü yapılmış,, bunu bozdurmadığın sürece böyle devam eder dedi bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

 6. Hocam daha önceden yorum yaptım ama iletildimi göremiyorum. Hüddam ilmi ile ilgileniyor musunuz geçmişten öğrenmek istediğim bir durum var mümkün müdür ?

  1. İlgileniyoruz ancak bu tip özel durumlara ayıracak inanın çok bir zamanım yok maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir