Limon Büyüsü

Öncelikle kişilerin her zaman şikayet ettikleri bir şanssızlık sorunları var ise ilgili musibetten kurtulup kişinin önünü her anlamda açmak adına başvurulan işlemlerdendir. Limon büyüsü tarihi bakımdan çok eski yıllara uzanır. Mısır’da Firavun dönemlerinde kullanıldığına dair çok sayıda kitabede hakkında bilgi bulmak mümkündür. Günümüzde biraz rağbetini yitirmiş olsa da yine de ustalık ile işini yapan medyumlar tarafından zaman zaman başvurulan bir işlemdir. Kişinin üç fazda hayatına etki etmeyi planlar. Biri şans, diğeri zenginlik bir diğeri ise sağlıktır. Bu üç fazı ortaya çıkarmak için de bir dizi eylemi hayata geçirmek gerekir. Başlangıç olarak da 3 adet özel muhafaza edilmiş limon temin edilir. Her bir faz için birer hafta ayrılacak olup 21 günün sonunda kişinin her yönüyle rahatlaması beklenecektir.

Eskiden yeni doğan çocukların ömür boyu rahat yaşaması için Mısır’da limon büyüleri yapılırdı. Buna inanç o kadar büyük ve kuvvetliydi ki kişiler bunu bir sünnet gibi uygulardı. Herkes mutlaka çocuk bir yaşını doldurmadan limon büyüsü uygulamasını yapmak ile mükellef tutulurdu. Kötü ruhları savdığına, bir ömür boyu sağlıklı ve huzurlu yaşamanız için yaratılmış bir tılsım olduğuna inanılırdı. Günümüzde havas ilminin derinine inilebilecek kaynakların da var olması ile artık popüler olmasa da etkisi tartışılmaz bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Kesin etki görmek adına başvurulur çünkü uygulama bir hayli zor olmasına rağmen başarı şansı en yüksek tılsımlardandır.

Limon Büyüsü Hazırlanışı – Uygulanışı

Alınan limonların 3 gece boyunda ilgili kişinin resmi üzerinde tığ ile işlenmesi gerekir. Bazı medyumların bu özel tığların yerine iğne de kullanırlar. Ancak tıp bir sonraki aşama için daha uygun olur. Kişinin fotoğrafının üzerinde bu limonları 3 yerden delerler.

Her bir delik için hazırlanan özel karışım bu boşluklara dökülür. Çabuk kuruyan bu özel karışım tığların limona sabitlenmesini sağlar. Özel duaları ve sözleri eşliğinde 3 gecelik bu çalışmanın ardından hazırlanan özel bir kutuya konur. Bu kutu bir kaç gün içinde yine özenle seçilmiş bir bölge içinde kazılan bir çukura gömülür.

Limonların tamamen çürümesi ve tığların da serbest kalma süresi beklenecek olup bu süreç takribi bir hafta on gün alır. Sonrasında çukurdan çıkarılan limonların tığları sökülür. 9 kişiye dağıtılacak olan bu tığların birinci olan üç tanesi ile kişiye mutlaka bir kıyafet örülür. Genel olarak kazak ya da çorap tercih edilir. Örülen bu giysinin giyilmesi boyunca kişinin her türlü beladan korunduğu düşünülür. Bugüne kadar çok kez uygulanmış ve gerçekten göze değer başarılar göstermiş bir eylemdir.

Limon Büyüsünde Nelere Dikkat Edilir

  1. Öncelikle fotoğraf olmadan işlem yapılmamalıdır. Bu durum çok önemlidir.
  2. İşlem yapılan limonlar tığ çukurları doldurulurken kesinlikle parçalanmamalıdır. Biraz el işçiliği isteyen hassas bir konudur.
  3. Gömülen limonları hiç bir şekilde günü gelmeden yerinden çıkarmamak gerekir. Bu işlemi yaparken zamanla yarışmak olmaz. Genelde rahat zamanların tercih edilmesi gerekir. Sonuçları da asla acele bir şekilde beklenmez.
  4. Tığlar ile el örgüsü olarak mutlaka bir kıyafet örmek şarttır. Eğer yapılmaz ise işlem yarım kalmış sayılır.
  5. Bir çok kısmet açma çalışmalarında kendine yer bulan limon büyüsü uygulaması hala özellikle Arap toplumlarında kendisine sıkça yer bulur.

Bir İnsanı Limon Büyüsü ile Bağlamak

Genel olarak internet ortamında buna benzer yazılar bulmak mümkün olsa da bu işlemin aşka ve gönül bağlarına dair bir tesirinin olduğunu söylemek yanlış olur. Hiçbir kaynakta bu anlamda uygulanış tarzı bulunmaz. Durum farklı ise tabi ki farklı işlemler uygulanmalıdır. Ancak limon ile yapılan farklı bir işlem zincirinden söz ediliyor ise karıştırmamak gerekir. Bir malzeme bir çok işlemde kullanılması mümkün olabilen şeyler olabiliyor.

Bağlama büyüsü olarak düşünülüp tasarlanmaz en nihayetinde. Bahsettiğimiz gibi kesinlikle bir kısmet açma ve baht açma gibi kurgular yaparsanız bu işlem uygulanır. 3 fazda ve 3 hafta içinde kişinin hayatında güzelliklerin gelmesi ve ruhen de huzura ermesi planlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir