Lamia Büyüsündeki Gizli Sırlar

Lamia Büyüsündeki Gizli Sırlar

Lamia büyüsü bilindik hali ile haset güden insanların bir anlamda intikam için kullandıkları çalışmaya verilen isimdir. Aslında bu ismin tarihçesi biraz daha farklıdır. Lamia mitolojiye baktığınız zaman Libya kraliçesi olarak karşınıza çıkacaktır. Kraliçeye o yıllarda prenses demek de mümkündür. İnanışa göre Zeus’un sevgililerinden biridir. Zeus ile olan bu birlikteliğinden ötürü de Hera’nın gazabına uğramış akabinde de çocuklarını kaybetmiştir. Yani Hera kendisinin çocuklarını öldürmüştür. Bu üzüntü ile kendisi daha sonra tüm kadınların çocuklarına düşman olmuştur. Rivayete göre daha sonra öldürdüğü çocukların birçoğunun kadınını içmiştir. Zeus bu duruma üzülerek her ne kadar ona bazı iyilikler yaparak Hera’nın gazabını durdurmak istese de bu yeterli olmamıştır. İşte Lamia büyüsü denince diğer kadınların çocukları için yaptığı çalışma akla gelir. Miteloji içindeki gizli ilimleri inceleyen medyumların tarihsel zaman içinde bu çalışmayı bulup çıkartmış olmaları da yine uzun uğraşlar sonucu olmuştur.

Lamia büyüsü rivayetlerini çok sayıda derin kitaplarda bulmak mümkündür. En çok göze çarpan detayına gelince ise 3 gün içinde uygulamanın son bulması gerektiğidir. Bu çalışma da çingene büyüsü ritüelleri birebir uygulanacaktır. Çingene büyüsünde olduğu gibi bir eşya hazırlanacak ve büyü yapılacak olan kişiye 3 gün içinde armağan edilecektir. Aksi takdirde bu işlem tutmaz.

Çalışma içinde Libya prensesinin acısını daha da arttırmak için kendisine uykuyu da yasaklamak için büyü yapan Hera aynen bu bahsettiğimiz işlemi uygulamıştır. Kendisine bir hediye vermiştir ve o tarihten sonra gözlerine uyku girmemiş ve helak olmuştur. İşte haset ve düşmanlığın intikam ile zirve yapması arzu edildiğinde bu işlemden bahsetmek mümkündür. Gizli bir işlem olmasına rağmen kadim büyü kitaplarında usta eller tarafından hayata geçirilebildiği açıkça belirtilmiştir.

Bu işlemin tarifi diğer ritüeller gibi kolay değildir. Ayrıca çok kişisel olması da durumu iyice zora sokmaktadır. Bu nedenle eğer böyle bir talep içindeyseniz daha önce başarılı olmuş bir medyum hoca bularak kendisine danışmanız ve tecrübeli kişilerden yardım istemeniz gerekir. Lamia büyüsünü zaten herkes bilmez. Bu nedenle özel bir işlemdir ve haddinden fazla efor sarfedilmesi gerekir.

  • Eski derin hocaların işleme “Yunan Büyüsü” ismini vermesi aslında mitolojik çağlara dayanan geçmişinden geliyor. Ancak Anadolu’da ve Ortadoğu’da çok uzun süredir uygulandığı bilinir. Ama yer yer yine ismi bu şekilde anılabilir. Lamia isminin kitaplarda geçtiğini bizler biliyoruz hikayesini de size aktardık. Ancak bir çok hoca elden ele geçen bu ilimde detayları değil işlemlerin içeriklerini ve sonuçlarını öğrenirler. Bu da onlara öğrendiklerinde ismi ne ise o şekilde hitap etme kabiliyetini verir. Bir çok işlem ağızda farklı telaffuza dönüşmüş olsa da benzer isimlerle anılabilir.

İşlemin çok kuvvetli olması yine rivayetin içinde bize veriliyor aslında. Detaylardan biri de şöyle ki; Lamia’nın Hera tarafından bu kadar acı çektirilmesine dayanamayan Zeus ona yardım etmiştir dedik. Bu yardımın detayları ise şöyledir. Gözlerini kapatamaması için ve her dakika çocuklarının ölümünü düşünmesi için kendisine bu büyü ile acı veriliyor. Ancak Zeus dayanamayıp büyüyü bozuyor ve göz kapaklarını kapatabilmesi için karşı bir işlem yapıyor. Mitoloji de büyü gücünün ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu saatten sonra acılar biraz daha dinse de işlem daha sonra kuşaktan kuşağa öğreti haline geldiği için diğer insanlar içinde bir caydırı bir yol gösterici haline geliyor. Özetle bu işlemi öğrenen herkes tıpkı Hera gibi haset ya da kıskançlık duyduğu kimseler için uygulamaya başlıyor.

Çingene büyüsüne olan yakınlığından bahsetmiştik. Arzu edenler için  ayrıntılarını da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Tıklayınız ⇒ Çingene Büyüsü

Her ne kadar onaylamıyor olsak da bu taleplerin ve diğer tüm şeytani taleplerinde insan nezninde yer bulduğunu biliyoruz. Bu nedenle eğer ki merak edip daha fazla bilgi almak isteyen olursa Medyum Turan hoca ile iletişime geçebilir ve sorularını yöneltebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir