Güvenilir Medyum Nasıl Bulabilirim

Güvenilir Medyum Nasıl Bulabilirim

Öncelikle söylemekte fayda var bir kişiye uzaktan güven unsuru sağlamak oldukça zor bir konu. Fakat bu ilmin bizlere sunduğu gizlilik ve herkesin imkanları doğrultusunda görüşme durumu bazen işlemleri uzaktan yapmak durumu yaratabiliyor. Güvenilir medyum kimdir, hangi medyuma güvenebilirim, uzaktan işlem yapan doğru medyum kimdir gibi sorular alıyoruz.

Bu soruları site üzerinde özgün bir şekilde sorular yöneltebildiğiniz ve yaşadığınız olumlu-olumsuz bir çok durumu diğer okuyucularla paylaşabildiğiniz bir alanda sizler de sorabilirsiniz. Bu sorular neticesinde böyle bir yazı ile de arayış içinde olan ve daha önce kandırılmış kişilere yol göstermek istiyoruz. Zira bu işlem üzerinden “Hocam şu kadar kez kandırıldım” “Hocam işte falan gün oldu hala işlem tutmadı, hoca telefonlarıma bakmıyor” gibi bir çok yakarış ve sitem görüyoruz. Bunun önüne geçebilecek olan ve imkan tanımayacak olan yine sizsiniz. Bizler her kulvarda bu sahtelikle mücadelemizi zaten yapıyoruz. Ancak ne yazı ki mantar gibi her gün yeni birisi türüyor.

Güvenilir medyumların ne gibi özelliklere sahip olması gerektiği konusunda aslında zaman zaman yaptığımız uzun yazı paylaşımlarımızda anlatımlar yaptık. Ancak bunların bir kısmı biliniyor bir kısmı ise bilinmiyor. Bu yüzden de güncel tutmak ve insanlara yol göstermekte fayda var.

Bir insana gerçekten güven vermek için öncelikle ilme sonuna kadar hakim olmak tabir-i caizse o ilimde bir numara olmak gerekir. Sizin üzerinizde yer alan mertebeleri de tanımak gerekirse yardım almayı da meziyet saymak gerekir. Havas ilmi gibi gizli ilimlerin bir çoğunda herhangi bir egoya ya da egoistliğe yer yoktur. Akıl akıldan üstündür ve gerçek medyumların hepsi bir hocanın yetiştirmesidir. Bu ilim elden ele geçerek gelişim göstermiştir. Kimse anasının karnından bu ilme hakim doneleri bilerek doğmaz. Mutlaka bir el almış olması gerekir. Bu yüzden de şeyhleri olan ve kendi cemaat-i ehli içinde kesinlikle tanınırlığı yüksek olan insanlar bu ilme gerçekten hakimdirler. Bunu uzaktan bilmeniz elbette kolay olmaz ama zaman ayırıp gidip kendi gözünüzle görmek ya da biraz olsun insanların konuşma tarzlarından tahmin etmek çokta zor olmasa gerek.

Medyumluk biraz daha popülaritesi yüksek bir kelime olsa da hocamız gibiler “Medyum Hoca” denmesini uygun buluyor. Eskiden kimse medyum kelimesini bilmezdi. Bu kelime daha sonradan lugata konulmuş bir kelimedir. Bu işin aslı “Derin Hoca” “Şifacı Hoca” ya da Anadolu’da büyük oranda “Cinci Hoca” şeklinde bilinir. Arapça’ya çok büyük hakimiyet gösteren, metafizik ve dünya dışı varlıklarla irtibat konusunda boyut değişikliği yapabilen, ağır trans metotlarıyla astral seyahat ya da lucid rüya gibi yöntemleri kullanarak bilgilere erişebilen kişiler olarak bilinirler. Bunların hepsine sahip kimseler zaten sıradan halk insanlarıyla irtibat kurmazlar. Artık çok başka boyutlarda tamamen “Takva” içinde ve sukunet terbiyesinde yaşarlar. Halvet denen yaşam tarzını bir ömür benimsemiş dergah şeyhleri de vardır. Bazıları ise bu durumu geçici olarak yapar. Turan hocamız için belirli dönemler bu yaşayış yani inziva dönemidir. Yılın belirli bölümlerinde ise yardıma muhtaç insanlara zaman ayırmaya çalışmaktadır.

İşte buna benzer pek çok konuya ilişkin medyumların yaşam icraati ile ilgili bilgiler vermek mümkündür. Fakat bu insanların tek işleri telefona bakmak ya da uzaktan-yakından insanların sorunlarıyla uğraşmak değildir. Bu yüzden de bir hayata sahip olduklarını ve özel sorumluluk alanlarının da mevcut olduğunu unutmamak gerekiyor. Her şeyden önce bir aileleri olduğunu unutmamak gerek. Beklentileri karşılarken ya da bir şeyler talep ederken bu gerçeklikten uzaklaşmak aslında talep ettiğiniz işlemin de gerçeğe dönüşmesine inanmaktan uzaklaşmak anlamına gelir. Niyetler çok önemli olduğu gibi kalpten inanmakta bu ilmin bir parçasıdır. Bin bir şüphe ile hareket eden bir sonraki gün hesap sormaya kalkan bir sürü psikoloji bozuk insanın da var olduğunu zaman içinde öğrendik.

Bir de bu konu ile ilgili ne yazık ki sağdan soldan kopya bilgilerle veya tek sayfalık reklam metinleriyle sizlerin karşısına çıkıp “falanca günde etki” “Aşk büyüsü uzmanı” yok efendim “Geceden sabaha papaz büyüsü” gibi zırvalıklar yayınlayıp, nerede ve kim oldukları belli olmayan kişilerin basit bir web sayfası ile size ulaşmış ve tek hedefi cebinizdeki rakamı almak olan durumlar yaşanıyor. Zaten bizlerin bu denli açıklama yapma gereği duyması ve sizlere bir anlamda yol haritası sunma gereksinimini de bu insanlar oluşturmaktadır. Başlığımıza da buna binaen yazdık. Aslında güvenilir medyum bulmak isteyen ya da nasıl güven veren bir medyum bulabilirim soruları soran herkesin sorumluluk kendi omuzlarında oluyor. Artık bir şeyin sahtesi gerçeğinden fazlaysa buna Çin malı ürünleri de düşünerek hatırat yapabilirsiniz, bizlere düşen sadece kendi durumumuzu anlatmak oluyor. İsim isim kötülemek ya da bizlere yapıldığı gibi karalama kampanyaları yapmak hoş değil. Bu bir ticari meta gözüne dönüştürüldü bu durumdan oldukça Hicab duymakta ve imtina etmekteyiz. Ama gerçek maalesef bu…

Sonuç olarak talep ettiğiniz şeylerin gerçekliğini iyi araştırıp doğru kişilere danışın. Güvenilir medyum konusunda da Turan hocamızla görüşüp doğru kararı verebileceğinizden emin olun. Zaten bu işlere yoğunluğundan dolayı az zaman ayırıyor olsa da belki de sizin talebinize karşılık verebilir. Kendini bilmez kişilerden uzak durmanız adına en azından kişisel tavsiyeler alabilir ve kendinize bir gidişat oluşturabilirsiniz.

“Güvenilir Medyum Nasıl Bulabilirim” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir