Fal Çeşitleri Nelerdir – Fal Gerçek Midir

Fal Çeşitleri Nelerdir – Fal Gerçek Midir

Su Falı

Genel olarak spritüel ilimlere merakı olan kişilerin ilgi odağı olan su falından bir kaç madde ile bahsetmek daha doğru olacaktır.

  1. Bir kase ya da bardağa su konur ve niyet edilir.
  2. Bu ritüeli kim için uyguluyorsanız onun bu suya dokunması şarttır genel olarak yüzüne sürmek ya da eline dokundurmak gibi adetler vardır.
  3. Loş ortamlar bakım için daha uygun olur. Genel tabiri “Ay Doğsun” sözcük grubu kullanılır. Mesela “Çocuğum olacaksa ay doğsun!” denir. Niyetlerin ciddi olması ve her iki tarafında buna inancını tam olması ve sukunet ortamı çok önemlidir.
  4. Suya bakan kişi bir süre sonra bu niyetler çerçevesinde istenileni görmeye başlar. İyi bir konsantrasyon şarttır.

Yüzük Falı

Genellikle çok bilinmeyen bir uygulama olarak adı geçer. Gizli ilimlerde adından söz edildiği yerler azdır ancak yardım alan medyum hocalar çoktur. Bir havas işleminin örneğin bir bağlama büyüsü işleminin tutup tutmaması hakkında çok hassas ve kat’i bilgiler verir. Kullanan kişiler için biraz tehlikeli olabildiği durumlar vardır. Bunların içinde bazen cinlerden yardım alınması gerektiği durumlar olabilir. Tehlikeden buradan başlar. Eğitimini tam almamış kişilerin yüzük falı bakması çok uygun değildir.

  • Yüzük falı toplumda eskiden doğacak olan çocukların cinsiyetlerini önceden öğrenmek için de kullanılırdı. Bunun içinse yüzüğe herhangi bir işleme ya da model uygulanmadan basit bir ip bağlanırdı. Sonra bu ipten yüzük çocuk sahibi olması beklenen kadının üzerine sarkıtılır ve ipin tam çocuğun olduğu bölgeye doğru yaklaşması sağlanır. Çocuğun olduğu yerde yüzüğün hareketine göre cinsiyet tahminleri yapılırdı. Bu şekillerin ne anlama geldikleri de özel yüzük falı kitaplarında net olarak vardır.
  • Yüzük falının bir diğer tarihteki yeri ise Antik Yunan’dır. Fal ve büyü işlerinde çok ilerde olduğu düşünülen bu toplumda yüzük falı çok meşhur ve başvurulan bir yöntemdi. Savaş öncesi kralların bakım yaptırdığı ve savaşılacak ülkenin durumu hakkında bilgi alınabilen bir uygulama olarak anlatılır. Bir güğüm suyun etrafına alfabenin tüm harfleri konulur ve çeşitli okumalar yaparak yine yüzüğün hareketleri feyz alınarak krallıklarının durumları hakkında bilgi toplarlardı.

Zar Falı

6 adet zarın fincan içine konması ve düz bir zemine atılması neticesinde bu işlem uygulanır. Zarların geldikleri şekillerde sayılar toplanır ve buna göre yorumlanırlar. Örneğin zarların tümü yere düşerse bu yakın zamanda kavga edeceksin anlamına gelebilir.

Zarların bir tanesinin yere düşmesi ailenizden bir yakınınızın hastalanacağı anlamına gelebilir.

Zarların toplamının 14 olması yakın zamanda bir sürpriz ile karşılaşacaksın ve bu sürpriz hayatını değiştirecek anlamına gelebilir.

Sayının 13 olması uğursuz kabul edildiği için bir miktar maddi kayıp vereceksiniz anlamına gelebilir.

Buna benzer tüm sayıların farklı anlamları vardır. Ancak hepsini burada belirtmek çok mümkün değildir. Her sayısının da bir farklı alt anlamı vardır. Bu durumu merak edenlerin zar falı bakabilen medyumlardan destek alması daha uygun olacaktır.

Tesbih Falı

Genel olarak tarikat ehlinin ikna olduğu bir fal çeşididir.

  • İşlem yapılacak tesbihin 99 başlı olması gerekir. Bunun püsküllü olması şarttır zira püskülünden tutarak bakım yapılır.
  • Niyet edildikten sonra tesbihe soru sorulur örneğin “Falanca kişi şu zamana kadar evlenecek mi denir?” Sonra da “beni duyuyorsan sesime ses ver” denir. Tespihin hangi yöne dönmesi istenmişse o yöne doğru hareket beklenir. Aksi yönde hareket var ise tam tersi olacak anlamına gelir.
  • Her bakımdan sonra niyetler ne yönde olursa olsun gelenlerin gitmesi için 3 ihlas ve 1 fatiha süresi okunarak ebediyete göçmüş ruhlara gönderilir.
  • Bu bakımda en önemli nokta tesbihin elinizde sallanması değildir. Dirsek ve bilek sabit olmalı tesbihin doğal hareketi takip edilmelidir. Tespih bu şekilde arzu edilen yöne doğru sallanır ise o zaman isteklerin olacağı düşünülür.

Ay Falı

Bu fal çeşidi Anadolu’da çok yaygındır ama herkesin haberdar olduğu bir fal çeşidi değildir. Ayın 4 günlükten fazla olduğu bir döngüden sonra bakılabilir. Gece vakti tenha bir yere yalnız olmamak şartı ile gidilir. Bir de küçük bir ayna alınmalıdır. Ayın yüzü aynaya yansıyacak şekilde bir köşeye geçilir. Aynaya bakacak olan kız genel olarak evde kaldığı düşünülen ve bir an önce kısmeti açılsın isteyen kız olabilir. Genelde evlenmek için kısmetin açılması çalışmalarından sayılır bu işlemler.

Daha sonra kız aynaya bakarken yanındaki arkadaşı içinde bildiği tüm kısmet açma dualarını okur. Tabi ki bunu sessizce yapar ki ortada bir meditasyon ve sessizlik hali olması gerekir. Genel olarak korku ile mücadele edemeyen kişiler için biraz ürkütücü olsa da gözle görülür etkileri olmaktadır. Dua okuma işleminden sonra aynaya iyice konsantre olunur ve biraz silüetin belirmesi beklenir. Eğer insan yüzüne benzer bir silüet belirirse o zaman kısmetin açık olduğu anlamı taşır. Hiçbir şey olmaz ise kızın evlenemeyeceği anlamı çıkabilir.

Ateş Falı

Genel olarak medyum hocaların yardım aldığı ve profesyonel bakımlardan sayılır. Bu yüzden basit ve amatör fal çeşitleri arasında yer alması doğru değildir. Ama burada bir bilgi platformu oluşturduğumuz için bu işleme de yer vermek istedik. Yanmış bir ateşin içinden kora bakarak geleceğe dair fikir üretmeye dayanır. Bunu herkes yapamaz ama yapabilen insanların gerçekten yoğunlaştığı anlarda bir şeyler hissedebilmesi mümkündür. 1000 sene önce Afrika’da “Ateşe bakan adamlar” olarak bilinen kahinlerin olduğu söylenir. Bu derin yetenek sayesinde bir çok havas ilminin hayata geçirilmesi mümkün kılınabilir.

* Başlıca bakım çeşitleri ve fal anlatımları bunlarla ibaret değildir. Sayısız fal ve bakım yöntemleri bilinir ancak başlıca olarak ele alınması gerekenleri bu şekilde sıraladık. Bunun dışında tükürük falı, bakla falı, balık falı, kumalak falı, papatya falı, sakız falı, yıldız falı gibi sayısız isimler de sayabiliriz elbette. Sizler daha derin bilgiler arıyor ve bu gibi detayları yüz yüze öğrenmek istiyorsanız Turan hocamız ile en kısa zamanda iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir