Doğru Medyumun Özellikleri Hakkında Kıssalar

Doğru Medyumun Özellikleri Hakkında Kıssalar

Doğru kişileri zaten bir elin parmaklarından öteye gitmedikleri için bizler çok iyi bilsek de sizler için özellikle bu internet ortamında çok sayıda mağduriyet yaşadığınız için belirtmek gerekiyor. İyi bir medyum hoca arıyorsanız öncelikle aldığı eğitime, konuya karşı vakıf oluş durumuna, ne gibi ilimler konusunda bilgi sahibi olduğuna ve insanlara yaklaşım şekillerine kadar pek çok birleşik konuya değinmeli ona göre değerlendirme yapmalısınız. Toplumda herkesin bir iç acısı, bir gönül yarası ya da ailevi, maddi, manevi bir çok sorunu var. Bunların çözümlerini de havas ilminin bizlere sunduğu öğretilerden beklenti haline getirip araya aracı koymak isteyenlerin sayısı da az değildir. Bu aracılar genel olarak medyum şahıslar olmaktadır. Ancak bunun doğruluğunu test etmeden ne yazık ki inanıp güvenmek akabinde telafisi zor bir takım zor durumların yaşanmasına mahal vermektedir.

Peki medyumların tam olarak ne yaptığını araştırdığımız zaman ne görüyoruz? Ben sizler için aslında hiç ilgilenmediğim halde web sayfaları arasından şöyle bir araştırma yaptım. Bir de ne göreyim meğerse medyum zat’lar dünyayı yerinden oynatacak kadar kendilerine övgü içindeler. İnsanların en kısa yoldan kurulan tuzaklara düşmesi için bin türlü kurnazlık takibindeler. Bu durum çok dikkatimi çekti ve bir kaç tanesini arattırdım. İnanın ne medyumu iki cümleyi bir araya getiremeyen meczup kişilerden başkaları değillerdir konuştuklarımız. Bu yüzden doğru kişiyi ararken içinde bulunduğunuz ruh hallerine yenik düşüp hatalı kararlar almayın. İnsanların bazen basiretleri bağlanabiliyor. Doğru zannettikleri şeye hassasiyetlerinden dolayı kapılıp sonuna kadar tüm özel bilgilerini veriyorlar. Bu bilgiler an geliyor kendi aleyhlerinde kullanılabiliyor. İçinden çıkılmaz çok zor durumların yaşandığını ve yasal süreçlere kadar varan bir sürü hikayenin yaşandığını bizler de kend yakın çevremizden zaten biliyoruz.

Konuyu çok fazla dağıtmadan değerli okuyucularımız doğru hocanın ne gibi meziyetleri var demiştik. Dilerseniz bir kaç madde halinde sizlere sunmaya çalışalım.

  1. Yalnızca mesnevi değil ilahi olmayan dinlere de hakim olmalıdır. Kendi inançları dışına çıkabilmelidir. Sonuçta insana hizmet onun inancına da vakıf olmak anlamına gelir. Dar pencereli ve kendi tarikatleri dışına çıkamayan insanlardan yardım gelmesi zor olacaktır.
  2. Dünya dışı yaşam konusunda şüphelerini tamamlamış, sıradan merak eden insanlardan çokça zaman önce uzaklaşmış ve belirli bir zümreye çoktan dahil olmuş kişiler olmalıdır. Genel olarak soyut konuları içerdiği için çok netleştirmek bu kısımda biraz zor açıkçası.
  3. Kendi dini olan islamın tüm gerekliliklerini yerine getirmeli ve sürdüğü yaşam bakımından bu çerçevenin içine tamamen dahil-teslim olmuş olmalıdır.
  4. İnsanlara karşı güven duygusu gelişmiş olmalıdır ve kendine güven sağlamada da çok iyi olmalıdır. İnsanların ne istediğini, içinde bulundukları önemli durumları ve bir aileyi kurtarmaya kadar ulaşabilecek taleplerin hepsine bir çare olabilmelidir. Bunu yaparken de kendi ritüellerini geliştirmiş ve kesin olan yollarda ilerlemelidir.
  5. Arapça’yı ana dili gibi bilmeli ayrıca diğer dillere de hakim olmalıdır. Bunlar Süryanice, İbranice ve Osmanlıca olabilir. Farklı diller de olabilir. Bir çok ilim ile birlikte günümüzde kullanılmayan farklı diller de vardır. Sümerce, Hititçe gibi diller ile yazılmış kitabelerde mevcuttur.
  6. Bir alimden el almış olması ve onun hangi ehl’e mensup olduğu da çok önemlidir. Düşünce yapısı her ne kadar kişise has olsa da yetişme tarzı ve gösterişi ait olduğu zümre ile doğru orantılı olarak görünür.

Sayabileceğimiz çok sayıda farklı meziyetler doğru medyum arayışlarında sizlere yol gösterebilir elbette ama önce iyi bir insan olunması ve fazilet sahibi olmak gerektiğini bilmek önemlidir. İnsanların psikolojilerinin ne durumda olduğunu da iyi analiz edebilemek, ayrıca insanın psişik ve her zaman alt benlik sahibi olduğundan da haberdar olmak önem arz eder. Bir eşya gibi görüp bu işi ticarete dökmüş insanlardan sizlere ya da bizlere fayda gelebileceğini sanmıyorum.

Medyumları Sadece Büyü mü Yaparlar?

Aslında medyum olmak büyü yapmak demek değildir. Bu konuda büyü bize kalırsa en basit seçenektir. Önemli olan yazı yazabilmektir. Bundan kastımı hocalar çok iyi anlayacaklardır. Kalem oynatamayan ve yukarı belirttiğimiz meziyetlerin hiç birine sahip olmayan kişilerin medyum olabilmesi mümkün olamaz. Hazır muskaları kırtasiyelerden bile alabilirsiniz bahsetmeye çalıştığımız basitliği buradan anlayabilirsiniz.

Bir çok farklı branşı olabilir kişinin. Kimisi şifacı olur kimisi tılsımcı… Ama ne olursa olsun önce kendini gerçekten insanlığın emrine adamış olması gerekir. Zaten bu kişilerin şükür seviyeleri çok yüksek olacağı için ait oldukları frekanslar da çok yüksek olacaktır. Bu da onlara sahip olmak istedikleri parayı da gücü de getirir. Ama esas maksadın bu olmaması bizce en büyük sırdır. Hedef edinilen durum ile takip edilen yolun farkında olmak şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir