Doğaüstü Güçlerin Kategorize Edilmesi

Doğaüstü Güçlerin Kategorize Edilmesi

Dünya dışı varlıklar kutsal kitaplarda dahil olmak üzere birçok inanışa göre varlığı kabul edilmiş olgulardır. Bunları aslında kategorize etmek hem yanlış hem de zor olur. Bunun yerine varlıklarından haberdar olmak ve 18000 alemden söz edildiğini unutmamak gerekir. Bu alemlerin yalnızca bir ya da bir kaçına ulaşabilen insanoğlu genel pencereye baktığınızda çok sınırlı ve sığ kalmış olmaktadır.

İnsanoğlu henüz yaşadığı dünya üzerinde bile hatrı sayılır bir mecrayı çözememişken bugün pozitif bilim ile geldiği noktada bu varlıkların kanıtlarını sunması mümkün değildir. Ancak bizler gibi bu konulara bir ömür harcamayı göze almış ve çeşitli mertebelere gelmeyi kendine görev edinmiş insanlar için durum gerçek artı gerçektir. Tabi insanların bugünkü bilimsel dünyada ancak somut verileri baz aldığını düşünecek olursanız çoğunluğun bu gibi detayları ve varlıkları safsata olarak nitelendireceği gerçeği ile karşılaşırsınız.

Doğaüstü Güçleri Olan İnsanlar

Bu konu hakkında araştırma yaptığınız zaman bir çok insanın doğuştan gelen yetenekleri çerçevesinde ilim sahibi olduğunu düşünürsünüz fakat durum biraz daha farklıdır. Ham bir yetenek daha sonrasında yoğrulmadığı sürece ham kalacaktır. Bu da doğuştan gelen yeteneklerin bir şey ifade etmeyeceği anlamına gelir. Biraz yetenek ve bu durumun yanında da kesinlikle uzun yıllar çalışma yapmak gerekmektedir. Bu güçlere sahip insanlar zaten her keşfettikleri şeyden sonra sonsuzluğun içinde daha da küçük bir varlık göstermektedir. Bu kainatın var oluşunu ve enerji boyutunu tatmış kimselerin artık dünya nimetleri ile de sınırlı ilişkileri olduğu da yine su götürmez bir gerçektir.

Peki bu güçler neticesinde sınıflandırmak ya da bu güçlerin insana kattığı değerleri şöyle bir söylemek istersek nelerden bahsetmemiz gerekir? Bu konu hakkında baştan belirtmek fayda var ki; İnsanoğlu henüz doğanın somut unsurları hakkında bile her şeyi çözmüş değildir. Bu nedenle soyut alemler hakkında kat etmesi gereken yoldan fazlasını tüketen kimselerin de ruhsal ve bedensel sağlıkları tehlikeye girecektir. Allah her şeyin ölçülü yaratmış ve insana bir beden vererek yaşayacağı yeri dünya olarak belirlemiştir. Her uzvumuzun bir frekans aralığı olduğu gibi hayvanların da kimisi bizden üstün olsa da bir yetenek sınırı vardır. Bedeninden kurtulmayan hiç bir varlık sonsuzluğu tam olarak anlamaya nail olamaz.

  1. Bazı kişilerin geleceğe dair gaybten haber aldıklarını duyarsınız. Bu kesinlikle yanlıştır. Hiçbir doğaüstü güç sahibi medyum ya da başka bir vasıfta kimse gelecekten haber alamaz. Bunu hiç kimse bilemez! Bu nedenle en çok sorulan bu durum konu dışı kalmaktadır.
  2. Bazı insanların zihin okuma ya da kayıp şeyleri bulma gibi birtakım varlıklardan yardım alarak meziyet sahibi olma durumları doğrudur. Duru görü ya da su bakımları gibi yöntemler neticesinde geçmişe dair bilgilere de erişmek mümkündür. Gelecekten haber almak dışında bir çok doğaüstü kabul edilebilecek olayın varlığı şahit olmanız durumunda sizlerce de anlaşılabilecektir.
  3. Bazı insanlar ile şeytani ya da rahmani çalışmalar ile kişilerin zihin kontrollerini yapabilir. Buna genelde halk arasında büyü olarak isim verilir. Fakat bu iş bir tılsımdan çok daha öteye varabilecek boyutlara uzanabilir. Hatta zihin ve akıl kontrolleri büyük bir topluluğu da yapılabilir. Savaş dönemlerinden büyük komutanları bazen bu gibi yetenekleri olan insanlardan yardım aldığı da bir araştırma yapacak olursanız rahatlıkla öğrenebileceğiniz bilgilerdendir.
  4. Bir de genel olarak metafizik unsurların kullanımı ile insanların beyinde topladıkları yoğun enerjilerini doğaüstü sayılabilen şekillerde açığa çıkarmaları vardır. Bunlar zaman zaman televizyon ya da gazetelerde gördüğünüz bakışları ile kaşık yamultan ya da bir nesneyi dokunmadan hareket ettiren kişilerdir. Bu gibi şeyler eğer ki izlediğiniz şeyler bir illüzyon yani göz yanılması değil ise var olabilmektedir. Bir kimsenin bu enerjisini o şekle getirebilmesi için çok uzun uğraşlar vermesi ve büyük eğitimler alması gerektiğini unutmamak gerekir.

Doğaüstü Güçlere Yetenek Nasıl Anlaşılır

Aslında bunu anlamanın bilinir bir yolu yoktur. Kişinin içinde belirli bir yaşa kadar oluşan öğrenme açlığı ya da bir şekilde bastıramadığı bu işlere olan merakı durumu ele verebilir. Zaten zorla yapılması asla söz konusu olamayacağı için kişi kendisi bulacaktır doğru adresi. Bu işlerin başında havas ilmi öğretilerini alabileceğiniz birini bulmak akabinde de bir toplum içinde derslere katılmak gerekir. Çok üstün bir yetenek sahibi olmanıza gerek yoktur. Hayat şartlarınızı bağlı olduğunuz kişilere göre yaşamak ve bu eğitimleri kendiniz bir an önce başarmak adına sıkıca almak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Ancak bu gibi ilimleri gizli ilimler olarak kabul ettikleri için ilgili kişileri bulmanız hayli zor olacaktır. Zira bu gibi kimselerin öğrenci yetiştirecek bir ortamı da olmalıdır.

  • Ayrıca bu yeteneklerini ne yönde geliştirmek isteyeceğiniz de çok önemlidir. Herkesin bir uzmanlığı ve bir ilgi alanı vardır. Buna göre her konuda çok iyi olmanız mümkün olamaz. Gizli ilimler hazinesinde insanların ne gibi şeyler yapabildiği açıkça belirtilmiştir. Zaten insan kendini keşfettikçe ve ne kadar güçlü olduğunu anladıkça en doğru yolu yine kendisi seçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir