Define Bulabilen Medyum Hoca

Define Bulabilen Medyum Hoca

Definecilik çok eski bir meşgale olmak ile birlikte günümüzde hala önemi koruyan bir olgudur. Bu yüzyıllardır insanların peşinden koştukları ganimetlere zaman gelmiş ülkelere nam salmış ve hükümdarlık etmiş padişahlar bile rağbet göstermişlerdir. Bu yüzden define bulan hoca ya da defineci medyum gibi arayışlar her zaman önemli olmuştur. Günümüzde internetin yayılmasıyla birlikte de bu önem artık oturduğumuz yerden bile arayabildiğimiz insanlara yönelmiştir.

Turan hoca definecilik işleriyle ilgili oldukça önemli başarılara zamanında imza atmıştır. Fakat dürüst olmak gerekirse uzun zamandır bu işlerle ilgilenmemektedir. Sebebi ise define işlerinde malum bahis paradan açıldığı için insanların sonrasında mutlak surette sözlerinden döndüğünü ve dertsiz başa dert almakta öteye geçmeyen sonuçlar doğduğunu her zaman söylemekten çekinmemiştir. Bu yüzden çok önemli olan define bulan medyum konusu sizler için biraz daha derinlemesine bilgiler vererek bu işte en önemli noktaların hangi hususlar olduğunu aktarmak istemiştir. Definecilik bilinen en eski uğraşlardan olsa da hakkettiği değeri görememektedir. Bu işin para karşılığına kapılan ve gönül veren insanlar olduğu gibi kendine bir uğraş edinip ömür boyu bu işlerle boğuşmuş kişilerde vardır. Kimisi için hastalık derecesine gelmiş bir tutku kimisi içinse boş zamanlarda vakit geçirdiği bir hobidir.

Define bulan medyumlar Turan hoca

Her ne olursa olsun define işlerinde başarıya ulaşıldıktan sonra kardeşi kardeşe bile düşüren bir süreç oluşur. Nitekim söz konusu paradır ve günümüzde insanların para için yapmayacakları şey pek azdır. Bu yüzden definecilikle ilgileniyorsanız kiminle yola çıktığınıza ve bu kişiye ne kadar güvendiğinize çok iyi bakınız. Eğer ki tek başınıza yola çıkıyorsanız yine önemli ve derin bir takım detaylar olacaktır. Tek başına define aramak oldukça zor ve tehlikelidir. Muhafız cinlerinden tutun da ıssız yerlerde gece karanlıklarında kazı yapmaya kadar yalnız olmanın vereceği tedirginlik oldukça yüksektir. Ama yine de bazen gözünü hırs bürümüş kardeşlerimizin korkmadan bu işlemleri kovaladıklarını da duyuyor ve görüyoruz.

Defineciliğin en önemli kısmı aslında ortaklı bir çalışma içindeyseniz haritanın bölünerek saklanmasıdır. Bu işin en önemli detayı ve bir anlamda en eski raconudur. Kardeşler arasında bile olsa eğer ki bir harita söz konusu ise kesinlikle harita kaç kişi varsa o kadar sayıya bölünmelidir. Bu bilinen en eski uygulamadır. Ancak bazen haritasız çalışılan kazılarda vardır. Bu sefer de Kuran’a el basmak gibi yeminlerle hareket edilebilir. Bu para denen illet insanı insanı kırdıran en önemli husustur vesselam…

Turan hoca uzun yıllar definecilik yapmış insanlara yardım etmiştir her ne kadar bir süredir bu işlerden elini eteğini çekmiş olsa da bazen çok zor durumda kalan insanlara kılavuzluk etmekte ve bir anlamda pusula olabilmektedir. Fakat yine de çok büyük sözler verilmemeli ve defineye hayati umutlar bağlanmamalıdır. Bunların telkinlere bilahare müzakere edilecek hususlar olup Turan hoca gibi bir medyum aracılığıyla define bulmaya kalkışıyorsanız öncesinde uzun uzun görüşülmesi gereken hususlar olduğu da bilinmelidir.

Definecilikte dikkat edilmesi gereken herkesin bildiği bir husus ise koruma görevi gören cinlerdir. Muhafız cinler gömünün başında bekleyen ve oradaki altını ya da ganimeti koruyan cinlerdir. Bu her definede vardır. Bunu görmezden gelip inanmayıp orada yapması gerekeni yapmayan insanlara çok ciddi zulümler yapabildiklerini de bilmenizde fayda vardır. Muhafız cinler için söyleyenebilecek en önemli husus; Cinler gömünün miktarını bilmezler. Orada olan altının ne kadar ağır geldiğini ya da kaç adet olduğu konusunda bilgi sahibi değillerdir. Fakat orada bir altın olduğunu ve bir adet bırakmadan almanız durumunda bunu sizin yaptığınızı bilirler. Bu yüzden ganimetten her zaman cinlerin payını bırakmak gerekir. Bunu eski defineciler bilirler. Fakat şimdi bir emanetimiz var deyip yola çıkan yeni nesil bu hususa dikkat etmekten kaçınmaktadır.

Bu oldukça önemli olan konuyu kulağınıza küpe etmenizde fayda var. Bunun dışında da definecilikle ilgili çok sayıda ritüel ve uygulama mevcuttur. Bu kurallar ayrıntılı olarak sizlere aktarılacaktır. Görüşmeler sırasında defineciliğin en ince hususlarına kadar has-bahal edilecek ve en doğru telkinlerle bu işe kalkışılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir