Çin Falı Nasıl Bakılır

Çin falı son zamanlar birçok insanın dikkatini ve ilgisini çekiyor. Gerçekten de bu konu ile ilgili fazlaca yorum gelince size bilgiler aktarmak istedik. Çin falı bakarken bilindiği gibi 12 adet hayvan ile sembolize edilen bir sonuç bilgisine ulaşılır. Bu sonuçların kendi içlerinde farklı anlamlar ifade ettiğini de bu işlerle ilgili herkes elbette bilir. Bu yazının sonunda zaten anlamlarını da sizlere kısaca aktaracağız. Bunun dışında bilinmesini istediğimiz en önemli unsurlardan bir tanesi bu yöntem ile yaklaşık 1000 yıllık bir sürecin geride bırakıldığıdır. Çin dünyada bir çok buluşa öncülük ettiği gibi kendine özgü takvim ve fal şekilleriyle de bir çok gizli kalmış bilgiye ışık tutmaktadır. Bu tarih boyunca da böyle olduğu için şu anda da haddinden fazla ilgi gördüğü durumlarda olabilmektedir.

Çin falına göre her yıl 4 Şubat yıl başı olarak kabul edilir. İnanışa göre bu tarihin bulunduğu ay içerisinde yani Şubat ayı içerisinde Gotama Buda’nın (Budizmin yaratıcısı) davetini geri çevirmeyen hayvanlar bir şeyleri temsil etmeye çalışmıştır. Her hayvan da kendine göre bir özelliğini ön plana çıkarınca bu farklı burç takvimi oluşmuştur. Bu da her hayvana yüklenen farklı anlamlar olarak karşımıza çıkmıştır. Bu nedenle de çok sayıda Budist için Çin falının önemi inanışları gereği de çok önemlidir. Bizler islam dinine mensup olsak da bu fala merak salmamız konusunda bir engel görünmüyor. Tabi ki yalnızca merak olarak kalması kaydı ile. Bir çok dinde olduğu gibi budist ya da taoist bir çok felsefe de misyonerlik adı altında çok sayıda cihad gerçekleşir. Bu şekilde bir maruziyet yaşamadığınız sürece yalnızca basit bir fal gözü ile bu hadiseden faydalanabilirsiniz.

Geçmiş senelerde bu bahsettiğimiz bakım çeşitlerinden çok fazla medet uman insanların olduğunu da görebildik. Bebeklerinin cinsiyetlerini henüz 16 haftalık bir sürece dahi ulaşmadan bu yolla öğrenmeye çalışan kişilerde olabiliyor. Hatta cinsiyetinden ziyade karakter analizlerini bile yaptıran insanlar olabilir. Bu durum gerçekten çok şaşırtıcı bir sonuç veriyor. Ancak tabi ki bir fayda görüyorlar mı bu konu hakkında çok fazla bir fikir yürütmek mümkün değil. Turan hocaya bu konu hakkında çok fazla soru geliyor ama kendisi bir çok falı bakmadığı gibi Çin falını da bakmıyor. Medyumların işleri fal bakmak değildir ancak en nihayetinde toplumda bir çok yanlış oturmuş bilgi gibi bu konuda da yanlış çok sayıda bilgi olabiliyor.

Çin astrolojisinde bildiğiniz gibi bizlerden farklı olarak hayvanlar vardır. Bunların karşılıkları eğer ki böyle bir bakım yaptırmak istiyorsanız bilinmek zorundadır. Yani sizin Çin burçlarına göre hangi hayvan türüne ait olduğunuza bakılmalıdır. Bu sayede falına da bakmak mümkün olabilecektir.

Bu hayvanlar hakkında içeriklerin ne olduğuna dair bir bilgi aktarımı da yapmak gerekirse şöyle sıralamak doğru olacaktır:

Çin Astrolojisinde Temsiller

 1. Köpek : Dürüst ve arkadaş canlısı olarak bilinir. Ayrıca güvenilir ve insanı yarı yolda bırakmayan iyi bir karakteri temsil eder.
 2. Fare : İş yaşamlarında başarılı olan kişileri ve hırslı kimseleri temsil eder. Bu kişilerin güven dereceleri biraz daha düşük olabilir. Genel olarak çıkarcı ve maddiyatçı insanların burç karşılığı olarak telaffuz edilir.
 3. Kaplan : Yüksek irade eşiği ile bilinir. Gerçekten çok dayanıklı kişiler için bu burç kullanılmaktadır.
 4. Domuz : Sabırlı ve çevreci insanları temsilen kullanılır. Doğaya aşık ve tutkulu yaklaşımı ile de dikkat çeker.
 5. At : Özgür ruhlu kimseleri temsil ederler. İyi bir yönetici oldukları herkes tarafından kabul görmüştür.
 6. Keçi : Takım çalışmasını uyumlu, sabırlı ve titiz insanları temsil eder.
 7. Yılan : Biraz daha inancına sadık insanları temsil eder. İş yaşamlarında genellikle çok fazla kuralcı olurlar.
 8. Maymun : Üretken ve şanslı insanları temsilen kullanılır. Bu kişilerin gelecekte zengin olabileceği inancı yaygındır. Ayrıca iş ve aşk hayatlarında genelde başarılı olurlar.
 9. Ejderha : Özgüveni yüksek ve meraklı kişileri sembolize eder. Enerjileri oldukça yüksektir. Bu kişiler etraflarına liderlik etmekten hoşlanırlar.
 10. Horoz : Genel olarak cesaretli kişileri sembolize eder. Müzik ve spor gibi aktivitelerde başarılı olurlar. Fiziksel olarak bir adım önde olduklarına inanılır.
 11. Tavşan : Etrafınca her zaman onaylanmak isteyen ve hırslı kişileri sembolize eder. Bu insanları dış görünüşlerine düşkün ve tutkulu olarak tanımlamak mümkündür.
 12. Öküz : Kibar, sorumluluktan kaçmayan ve sözüne güvenilir kişileri anlatır. Bu kişilere para emanet edilebilir. Ayrıca her zaman için doğrunun yanında durdukları yaygın bir inanış biçimidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir