Büyüye Maruz Kalan Kişide Fiziksel Değişimler

Büyüye Maruz Kalan Kişide Fiziksel Değişimler

Öncelikle bu başlığı açmamızdaki en büyük neden bugüne kadar yüzlerce aldığımız sorunun en çok bu soru altında birleşmiş olmasıdır. Herkes bir şekilde hayatlarındaki olumsuzluklar üzerinden kendilerine büyü yapılmış olma ihtimali üzerinde duruyor. Bu ihtimalin daha da ötesine geçip kısa bir süre içerisinde internet gibi büyük bilgi kirliliğinin olduğu ortamdan edindiği bilgiler neticesinde buna inanmaya başlıyor. Ancak bu durum sanıldığı kadar basit değildir. Burada her türlü etkide bir büyü aramanın ne kadar yanlış bir tutum olacağını, ayrıca büyülerin vuku bulması gibi durumlarda büyük ölçüde kişilerin bu durumdan şüphe dahi edemeyecek kadar kötüleşmesini anlatacağız.

Büyü yapılması ile birlikte etki altına giren kişide bazı çok belirgin değişimler görülür. Bu değişimleri ilk bakışta fiziksel birtakım rahatsızlıklar olarak tahmin etmek çok muhtemeldir. En büyük örneği kişinin üzerine çöken ağırlık hissi, birdenbire içini kaplayan bir türlü bitmeyen mutsuzluk ve umutsuzluk hissiyatı ve depresif hallerin beraberinde getirdiği öfke patlamaları… Buna benzer etkileri sayarak örnekleri çoğaltmak elbette mümkün. Fakat kendi başında bu belirtileri görmek aklımıza hemen büyüyü getirmemelidir. İnsanların pek çok farklı sebepten dolayı buna benzer fiziksel ve ruhsal çöküntüleri hele ki bu modern çağımızda yaşayabildiklerini unutmamalıyız. Ne yazık ki teknolojinin ilerlemesiyle birlikte her türlü bilgiye ulaşmak her ne kadar kolaylaşmış gibi görünse de yanlış bilgilere ulaşmak da bir o kadar basitleşti. Bu yüzden insanların kafalarını karıştırmak ve bu durumdan nemalanmak isteyen bir sürü ipe sapa gelmez insanın anlatımları insanların zaten bozulmaya yüz tutmuş ruh hallerini hepten çökertti. Buna benzer bilgileri okuyup da soluğu kendisine medyum diyen insanlardan medet umar halde onların karşısında alan binlerce insan sayabilmekteyiz.

Peki doğrusu nedir, ne gibi davranışların benimsenmesi ve neye göre davranılması gerekiyor. Hangi durumların gerçekten büyü olduğu düşünmeliyiz. İşte bu konuları biraz aydınlatmakta fayda görüyoruz. Bir kişideki en büyük büyü belirtilerini şöyle sıralamak uygun olacaktır.

  1. Sürekli olarak isteksiz ve iradesiz olmak. Aşırı yemek yemek ya da hiç yemek yememek bu belirtilere örnek sayılabilirken, istikrarsız bir kişiliğe dönüşmekte yine en büyük belirteçlerdendir.
  2. Kişi verdiği sözleri tutan bir insan olarak bilinirken birdenbire büyük bir değişime uğrayıp kendinden başka kimseyi düşünmeyen, aşırı megaloman ve kibir abidesi haline gelebilir. Hatta bu önemini yitirenler kervanına öz çocukları ya da karısı bile katılabilir. Aynada kendisiyle konuşanları bile görebilmeniz mümkündür.
  3. Yedirme içirme büyülerine maruz kaldığını düşündüğünüz bir kişiden şüphe etmenizi gerektirecek en büyük belirti ise hastalanması ve bunun tıbbi bir karşılığının olmaması olacaktır. Genellikle şeytani emellere hizmet için yapılan yedirme ve içirme işlemleri sonrası kişilerin uzun süreli yatalak oldukları, kimseyi tanımaz halde tıpkı bir robot gibi yaşadıklarını da görebilirsiniz. Hatta bazıları ayağa kalkabilecek gücü bulsa bile iradesi sıfır bir halde (bu duruma çene kilitlenmesi ve ani titremelerde eşlik edebilir) oradan oraya savrulan biri haline gelebilir.
  4. Yedirme içirme işlemi olarak uygulanan hamleler sonlanana kadar kişi tam anlamıyla kötüleşmez. Fakat işlem sonuçlandıktan sonra kişiden beklenen etkilerin tümü görülecektir. Bu da şahsi karakterinden büyük bir değişim anlamına gelir. Kişi en sevdiklerinden nefret edebileceği gibi, nefret ettiklerine aşık olabilir. Bu ters orantılı döngü içinde her şey Hüddam ilmine hakim bir havas uzmanı tarafından tasarlanır. Eğer ki ihtiyaç duyduğu bilgilere ve temalara sahipse durum bundan çok daha kötü hallere ivmelenebilir. Bu tamamen medyumun insiyatifinde olacaktır.
  5. Birçok kişi de dinden soğuma, ibadetlere karşı nefret, inançsızlık belirtileri, alkol ve kumar ve zina gibi dinin temelinden yasak ettiği nefsi emellere yönelme görülür. Ezan duyduğunu rahatsız olup deli deli hallere giren insanlar bile görebilir, en ağır küfürleri edebilecek kadar şuursuzlaşan insanlarla karşılaşabilirsiniz.
  6. Kusma, baş dönmsi, baş ağrısı, aşırı halsizlik, ekonomik olarak umutsuzluk, işten ayrılma isteği, yalnız kalma ya da sürekli kalabalıklarda olmak istekleri, sürekli gülme ya da ağlama krizleri, biraz amiyane olacak ama aptal aptal sırıtmalar bile büyü belirtilerinin zerk edildiğine işaret edebilir. Hiç beklenmedik basit belirtilerden tutun da ağır hasta görünümüne kadar işlemlerin sonuçları çok farklı etkilere sahiptir. Bu yüzden ilk bakışta bir fikir sahibi olmak oldukça zordur.

Aslında kendimizle çeliştiğimiz bir durum var gibi duruyor. Zira hem büyülerin çok kolay akla gelmemesi gerektiğini söyledik hem de küçük bir belirtinin bile büyü olma ihtimalinden bahsettik. Evet, bu iş işte bu kadar paradoks bir haldedir. Aslında kişinin yaşam tarzı, nasıl bir çevreye sahip olduğu, düşmanlarının kim olduğu ve neler yapabildiği, ne kadar dini bir ortama sahip olduğu, ibadetlerini yapıp yapmadığı gibi birçok faktöre bağlıdır. Bu yüzden tespitleri sadece görselleri değerlendirerek yapamayız. Mutlaka bir ilim sahibi hocadan bakım yardımı almak ve yorum istemek en doğru tercih olur.

Bu fiziksel büyü belirtilerine ek olarak kişinin hayatında da birtakım değişikler olur. Bunları sıralamak gerekirse;

  1. Kişinin unutkanlığı büyük ölçüde baş gösterir. Bu unutkanlığının yanı sıra inkar ve kabul etmeme de görülebilir. Sözlerini asla tutmaz ve çevresince öncesinde nasıl biri olarak biliniyorsa bu tam tersine dönebilir. Bunlar çok kısa sürelerde olacağı için tüm çevresi durumu şaşkınlık içinde izliyor olabilir.
  2. Evli birinin aniden boşanma talebi gelebilir, ayrıca çocuklarından şüphe duyup kendisine ait olmadığını düşünebilir. Gece dışarı çıkmayan bir adam gece takılmaya başlaması, hatta kendisine tüm parasını harcatacağı bir dost edinme ihtimali bile çok yüksek olabilir. Bir kadının yapacağı bağlama büyüsünü eğer ki bir hayat kadını yaptırırsa hiç olmadık bir adamı kendine bağlayabilir ve onun yuvasını yıkabilir.
  3. Basiret bağlama büyülerinde kişinin ömür boyu yalnızlığa mahkum olması planlanır. Bu da eğer ki bir genç kıza yapılırsa evlenmediği her yıl yaşadığı hüsran durumlar ile birlikte daha da kötü bir psikolojiye sahip olur. Bu da onun zamanla erimesine ve çirkinleşmesine sebebiyet verir. Ayrıca maddi olarak da basireti bağlanan birinin nefes alması zorlaşır. İşleri tersine döner ve kazanç elde edemez. Mutlak surette yapılan muska bozulmadan kara geçmek imkansızdır.
  4. Fotoğraf ve saç kılı ya da adet kanı kullanılan çok ağır büyülerde ki papaz büyüsü ya da kabala büyüsü bunlara örnek gösterilebilir; Bu işlemlere maruz kalan kişilerin delirmeye varan davranış bozukluklarını görebilirsiniz. Mutlak surette ilk durakların hastaneler olduğunu düşünecek olursak birçok psikolojik rahatsızlık teşhisi yok yere konulacak birçok ilaç gereksiz yere kişiye dayatılacaktır. Bu da durumun aslında çok daha kötüye gitmesine sebebiyet verecektir. Çünkü bu ilmin bilimsel çevrelerce bir kabul görmüşlüğü yoktur. Hatta safsata ve saçmalık olarak nitelendirildiği için büyüye inanmayan birine durumu anlatmanız bile çok zordur.

Etkileri elimizden geldiğince ana hatlarıyla anlatmaya ve bu konuda gelen yoğun taleplere bir nebze olsun cevap vermeye çalıştık. Fakat bu ilimde yüzlerce sayfa anlatım gerçekleştirsek dahi asla tam anlamıyla tüm olasılıkları aktarmış olmayız. Herkesin farklı bir bedeni ve farklı bir ruhu olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden seçilecek işlem binlerce seçenek içinden ayrılmaktadır. Bu da belirlenecek bir amaç uğruna yapılır. Sonrasında kişideki etkilerini bir ihtimal olarak vermek oldukça zordur. Ancak bu şekilde bir ana tema ve ana başlık altında en yoğun görülen etkileri sizlerle paylaşmak en doğrusu olur diye düşündük. Yine de cevabını merak ettiğiniz sorularınız olursa her zaman Turan hocamızı arayabilir ya da soru cevap yorumlar kısmından sorularınızı kendisine iletebilirsiniz.

Daha fazla etkiyi de anlattığımız konuyla ilgili diğer makalemizi de aşağıdaki kırmızı linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Belki aradığınız bilgi diğer yazımızda mevcuttur. Tıklayın Lütfen  Birine yapılan büyü nasıl anlaşılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir